Goretzka prawdopodobnie będzie gotowy na EURO

https://www.bundesliga.com/

Leon Goretzka leczy obecnie uraz odniesiony w spotkaniu z Borussią Moenchengladbach. Po zejściu Niemca z boiska w sobotnim meczu jego występ na mistrzostwach Europy stanął pod sporym znakiem zapytania. Dziś “Sport1” uspokoił jednak wielu kibiców.

Sezon ligowy dla Goretzki już niewątpliwie dobiegł końca w skutek naderwanego włókna mięśniowego w meczu z Borussią Moenchengladbach. Po całym zajściu w niemieckiej piłce narodził się spory niepokój odnośnie występu Goretzki na EURO. Pierwsze doniesienia napływające ze środowiska Bayernu oraz piłkarza mówiły o minimum 4 tygodniach pauzy. Parę godzin temu “Sport1” przekazał jednak informacje, wedle których Goretzka ma wznowić treningi już za około trzy tygodnie.

Pomocnik Bayernu przeszedł dziś badania rezonansem magnetycznym, które przebiegły bardzo pozytywnie. Badania te dają tym samym Goretzce zielone światło do rozpoczęcia rehabilitacji i wznowienia treningów w najbliższych tygodniach. Wedle informacji niemieckich mediów, Goretzka będzie w stałym kontakcie z Joachim Loewem i możliwe, że już 28 maja zjawi się na na zgrupowanie od samego początku.

Strata Goretzki mogłoby być dla Niemców dosyć bolesna, albowiem pomocnik Bayernu rozgrywa kolejny świetny sezon. We wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 32 meczach, w których 8-krotnie zdobywał gola i 9 razy notował asystę. Jak na swą pozycję na boisku był w tym sezonie dosyć bramkostrzelny, więc zaczęto nazywać go “Scoretzką”.

Reprezentacja Niemiec w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy rozegra dwa sparingi – z Duńczykami i Łotyszami. Swój udział w europejskim czempionacie podopieczni Joachima Loewa rozpoczną 15 czerwca arcyciekawie zapowiadającym się starciem z Francuzami. Następnie Niemcy w ramach grupy F zagrają z Portugalią i Węgrami. Mecze odpowiednio 19 i 23 czerwca.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *