Girona przełamała złą serię, Rayo Vallecano dalej w dołku

el pais

W dzisiejszym spotkaniu Girona walczyła o ligowe punkty z Rayo Vallecano. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy gospodarzy, którzy pokonali zespół z okolic Madrytu 2:1 i jednocześnie przerwali serię pięciu meczów bez zwyciestwa. Dublet zaliczył Portu, którzy później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Honorową bramkę dla gości zdobył Álex Gálvez.

Rayo w o wiele lepszy sposób weszło w ten mecz. Już na początku dał o sobie znać Raúl de Tomás, ale jego strzał okazał się za słaby dla Bono. Kolejną okazję na gola dla gości miał Luis Advíncula, w ładny sposób zabawił się z obrońcami, następnie oddał strzał ze słabszej nogi. Bono również nie miał problemu z interwencją. Girona zaś w początkowych minutach była zespołem bezbarwnym, nie mogli znaleźć sposobu na gości z okolic Madrytu. W 21. minucie Pere Pons trącił lekko piłkę w polu karnym, niestety ta przeleciała obok bramki. Wraz z upływem cxasu gospodarze zaczęli odżywać. Stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. Bliski trafienia był Bernardo Espinosa – uderzał głową, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. W obu ekipach można było dostrzec sporo niedokładności, powodem niewątpliwie była pogoda. Nad Montilivi padał rzęsisty deszcz. W 34. minucie dobrą akcję wypracował na skrzydle Portu. W tym samym czasie adresat piłki od pomocnika Girony został sfaulowany w polu karny, arbiter wskazał na wapno. “Jedenastkę” na gola zamienił Portu. Przed przerwą podwyższył prowadzenie, po błędach w ustawieniu obrony Rayo.

W drugiej połowie goście dążyli do odrobienia strat. Dobrą ku temu okazję miał Raúl de Tomás, jednakże źle przymierzył z rzutu wolnego. W 61. minucie Rayo dopięło swego. Strzelcem bramki był Álex Gálvez. Doskonale odnalazł się w polu karnym rywali i dał kontakt swojej drużynie. Bliski wyrównania był Embarba, ale piłka po jego strzale przeleciała obok prawego słupka. W końcówce meczu czerwoną kartkę zobaczył Anthony Lozano. Mecz kończy się wynikiem 2:1.