Gikiewicz powołany do kadry

WMPZPN

Bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz został powołany na mecze eliminacji Mistrzostw Europy z Macedonią Północną i Izraelem. W kadrze zastąpi kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego.

 

To są szczęśliwe godziny dla bramkarza Unionu Berlin. W poniedziałek wieczorem wraz ze swoim klubem awansował do 1. Bundesligi pokonując w barażach VfB Stuttgart. W pierwszym meczu było 2:2, w reważowym meczu padł bezbramkowy remis. W tym sezonie Gikiewicz rozegrał 34 mecze i w 14 zachował czyste konto. 

Wojtek miał problemy z łąkotką, które wykluczą go z udziału w zgrupowaniu i gry w meczach z Macedonią Północną i Izraelem. Na szczęście nie jest to nic groźnego. Na wtorek miał zaplanowany zabieg artroskopii kolana. Na boisko wróci w ciągu 5-6 tygodni – powiedział nam Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski. – cytowany przez portal Łączy Nas Piłka

Rafał Gikiewicz może zadebiutować w reprezentacji podczas meczów eliminacyjnych z Macedonią Północną i Izraelem, bowiem nie ma jeszcze na swoim koncie żadnego występu. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi