Gianni Infantino z nietypową propozycją. Chodzi o uczczenie Pelego

Pele

https://twitter.com/Pele/status

Legendarny Brazylijczyk Pele niedawno zmarł. Wiele osób związanych z futbolem, i nie tylko, oddało hołd legendzie piłki, każdy na swój sposób. Swój pomysł na uczczenie Pelego ma również Gianni Infantino.

29 grudnia 2022 roku świat opuściła ikona. Trzykrotnego mistrza świata żegnały największe osobistości futbolu, między innymi Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar czy Kylian Mbappe. Każdy z nich za pomocą mediów społecznościowych pożegnał Brazylijczyka i złożył kondolencje rodzinie zmarłego.

Głos w sprawie śmierci Pelego zabrał również prezydent FIFA.

–  Wszyscy na świecie, nawet ci, którzy nie mieli przyjemności podziwiania jego wyczynów boiskowych, wiedzą, co znaczył dla futbolu. Rozumieją, że dzięki niemu ludzie zakochali się w tym sporcie – podkreślił Szwajcar.

–  Żegnamy go ze smutkiem, ale również z uśmiechem, ponieważ dał nam tak wiele – dodał.

Podczas swojego przemówienia Gianni Infantino zaproponował w jaki sposób  złożyć hołd Brazylijczykowi. Szwajcar zapowiedział, że chciałby, aby w każdym kraju znalazł się stadion noszący imię Pelego.

–  Poprosimy o tym w każdym kraju. Chcemy, aby powstały takie stadiony, żeby dzieci wiedziały, jak ważny dla tego sportu był Pele – zakończył Infantino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.