Genialny Cristiano Ronaldo i trzy punkty dla Królewskich

BEin Sports

W ramach 28. kolejki La Liga, Real Madryt zmierzył się na wyjeździe z Eibarem. “Królewscy”, którzy praktycznie wyłączyli się o walkę o mistrzostwo Hiszpanii jedynie zremisowali (1:1).

Zinedine Zidane dokonał czterech zmian w porównaniu do ostatniego spotkania. Do wyjściowego składu wskoczyli Toni Kroos, Luka Modrić, Isco i Gareth Bale. Natomiast Eibar wciąż liczy się w walce o udział w europejskich pucharach. Jeśli przegram z Eibarem, stanę się najgorszym trenerem na świecie. – powiedział szkoleniowiec Realu na przedmeczowej konferencji.

Samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, na co miała wpływ pora rozegrania pojedynku. Real Madryt na prowadzenie wyszedł w 34. minucie. W środku pola futbolówkę przejął Luka Modrić i podał do Cristiano Ronaldo,a ten w pojedynku sam na sam posłał piłkę do siatki. Gospodarze mimo to nie tracili rezonu i wciąż niepokoili gości. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivan Ramis najwyżej wyskoczył i wyrównał stan meczu. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego to już siedemnaste trafienie w sezonie. Złą informacją dla fanów Los Blancos jest uraz Raphaela Varane’a, który jeszcze w pierwszej połowie opuścił murawę.