Kalidou Koulibaly

Zdjęcie: https://www.thestar.com.my/

poprzednim tekście z serii “Gdzie oni zagrają?” zajęliśmy się Coutinho, który najprawdopodobniej odejdzie z Barcelony. Bohaterem tego odcinka będzie Kalidou Koulibaly – zawodnik, który w ostatnich latach był bardzo rozchwytywany. Przedstawimy listę zainteresowanych usługami Senegalczyka. Nie zabraknie również wzmianki o rywalizacji w możliwym nowym zespole. Czekamy na wasze opinie i przewidywania, zachęcamy do odpowiadania na pytanie: Gdzie oni zagrają?

Metro

Kalidou Koulibaly

Senegalczyka od kilku lat wymieniano jako jednego z kandydatów do odejścia z Neapolu. Kalidou Koulibaly był łączony już praktycznie z wszystkimi wielkimi europejskimi zespołami. Mimo tych powiązań, 29-latek nadal broni barw Napoli. K2 wystąpił już dla Azzurrich 244 razy, w tym czasie zdobył 14 bramek oraz zanotował 10 asyst.

Branżowy portal transfermarkt.de wycenia Senegalczyka na 56 milionów euro. Koulibaly jest związany z Napoli umową do końca czerwca 2023 roku, co może znacznie utrudnić jego wykupienie.

Zainteresowani

W ostatnich latach wśród klubów zainteresowanych usługami K2 były zespoły angielskie. Tak jest również teraz. Największą chrapkę na Senegalczyka ma klub z Etihad, Manchester City. Pep Guardiola chce wzmocnić blok defensywy, a Koulibaly miałby mu w tym pomóc. Najprawdopodobniej Senegalczyk tworzyłby podstawowy duet obrońców z Aymeric’iem Laporte.

Obrona Manchesteru City potrzebuje odświeżenia. W bloku defensywnym ekipy Guardioli nie ma takiej jakości, która pozwoli mu na walkę o najwyższe cele przez najbliższe lata. W kadrze The Citizens na środkowej obronie znajdują się: 33-letni Nicolas Otamendi, wracający z wypożyczenia z Anderlechtu Philippe Sandler, 22-letni Tosin Adarabioyo, 18-letni Taylor Harwood-Bellis, 19-letni Eric Garcia, który jest łączony z przenosinami do FC Barcelony oraz podstawowa para obrońców City, czyli John Stones i Aymeric Laporte. Często z braku innych opcji na pozycji stopera musiał grać Fernandinho, który jest nominalnie defensywnym pomocnikiem.

Warto dodać również, że ostatnio łączono Manchester City z Nathanem Ake. Zawodnik Bournemouth swoją dobrą postawą zapracował na zainteresowanie hegemonów.

Mój typ: Koulibaly będzie praktycznie nie do wyjęcia z Napoli. Kwota za jaką będzie można wykupić Senegalczyka z południa Włoch będzie oscylowała zapewne w granicy 100 milionów euro. Mimo to nie zdziwię się, jeśli władze Obywateli będą na tyle zdeterminowane, by wykupić K2 z Neapolu. Patrząc jednak realistycznie uważam, że Koulibaly zostanie w Napoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.