Gary Neville komentuje zwolnienie Franka Lamparda z Chelsea

standard.co.uk

Były reprezentant Anglii, Gary Neville twierdzi, że Thomas Tuchel może spotkać się z takim samym traktowaniem, jak zwolniony Frank Lampard w Chelsea.

Legenda “The Blues” została zwolniona przez właściciela Romana Ambramowica. Po zaledwie 18 miesiącach pracy w poniedziałek rano pojawił się oficjalny komunikat wydany przez londyński klub.

Aktualnie Chelsea zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Premier League mając zaledwie dwa zwycięstwa w ośmiu ostatnich meczach ligowych. Byłego reprezentanta Anglii na stanowisku pierwszego szkoleniowca w Chelsea ma zastąpić Thomas Tuchel, który w przeszłości pracował w Borussi Dortmund oraz PSG. Aktualnie prowadzone są rozmowy pomiędzy obiema stronami.

Według Neville’a nowy trener pierwszej drużyny może nie otrzymać wystarczającej ilości czasu na stworzenie angielskiego giganta.

– Tuchel będzie podlegał takim samym zasadom, jak Frank i być może to samo powiemy za 18 miesięcy, czy dwa lata.

Niemiec ma być 15. szkoleniowcem zatrudnionym przez Rosyjskiego właściciela Chelsea. Thomas w przeszłości został zwolniony przez Dortmund chwilę po zdobyciu Pucharu Niemiec, po czym rozpoczął pracę we francuskim PSG. Powodem zwolnienia przez mistrza Ligue 1 był konflikt ówczesnego szkoleniowca z dyrektorem klubu.

– To jest Chelsea…. Frank był narażony na zwolnienie, które zazwyczaj ma miejsce, co 12-18 miesięcy. Nie martwię się o karierę Franka- dodał Neville. Miał mało czasu na wypróbowanie nowych zawodników. Dokonali kilku wielkich wzmocnień, które niestety nie dają odpowiedniej wartości, jakie by oczekiwał Roman. Kiedy masz jeden z największych budżetów w lidzie i największe wydatki, wiąże się to z oczekiwaniami, a w Chelsea podejście do menedżerów jest spójne. Frank o tym doskonale wiedział i nie oczekuje współczucia od ludzi.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *