Fundambu na testach w Widzewie

Twitter/Widzew

W środę Merveille Fundambu rozpoczął testy medyczne przed transferem do beniaminka pierwszej ligi – Widzewa Łódź.

Merveille Fundambu urodził się 13 listopada 1999 roku w Kinszasie, w stolicy Demokratycznej Republiki Konga. Profesjonalną karierę rozpoczął w lokalnym klubie MK Etanchéité.

18 maja 2019 r. został piłkarzem KTS-u Weszło (Warszawa) występującego w rozgrywkach B-klasy. Klubu, którego właścicielem jest znany dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski. Na debiut w nowym zespole nie musiał długo czekać. 19 maja wystąpił w meczu 18. kolejki B-klasy, w którym przeciwnikiem był AP Brychczy Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KTS-U 5:0. Bramkę na 3:0 z rzutu karnego zdobył Fundambu. Wygrana przypieczętowała awans klubu do rozgrywek A-klasy.

Fundambu wystąpił w dwudziestu jeden oficjalnych meczach KTS-u w B-klasie, A-klasie i okręgowym Pucharze Polski. Strzelił w nich jedenaście goli i zanotował czternaście asyst.

Dobrą postawą na boisku zwrócił na siebie uwagę klubów z wyższych klas rozgrywkowych. W styczniu 2020 r. przeszedł na zasadzie półrocznego wypożyczenia do pierwszoligowego Radomiaka Radom. W zielono – białych barwach wystąpił w 9 spotkaniach. Na boisku spędził 293 minuty. Władze klubu postanowiły zakończyć z nim współpracę, po czym wrócił do Warszawy.

Przyszłość 20-latka maluje się jednak w kolorowych barwach. Zawodnik urodzony w Kinszasie w środę rozpoczął testy medyczne w Widzewie Łódź. Po otrzymaniu pozytywnych wyników podpisze kontrakt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.