Freiburg lepszy od Mistrza Niemiec

Fatalna seria Bayernu Monachium trwa, tym razem Bawarczycy przegrali z Freiburgiem 2-1 po golu w samej końcówce. Robert Lewandowski rozegrał 90 minut ale nie wpisał się na listę strzelców.

Bayern Monachium sezon kończy bardzo źle. Podopieczni Pepa Guardioli w meczu z ekipą prowadzoną przez Christiana Streicha mieli udowodnić, że ostatnie porażki to wypadek przy pracy. Mecz zaczął się obiecująco Weiser poradził sobie z obrońcami przy linii bocznej, dograł do Schweinsteigera a ten z najbliższej odległości pokonał szwajcarskiego bramkarza. 20 minut po zdobyciu bramki doświadczony pomocnik w starciu z Mehmedim stracił piłkę a napastnik Freiburga strzelił zza pola karnego pokonując Neuera. Remis utrzymywał się do 89 minuty kiedy to Petersen po podaniu Guede pokonał bramkarza reprezentacji Niemiec i ustalił wynik na 2-1. Lewandowski, który walczy o koronę króla strzelców nie wpisał się na listę strzelców.

Freiburg 2-1 Bayern

33` Mehmedi 89` Petersen – 13`Schweinsteiger

Freiburg: Burki – Mujdza (84. Philipp), Krmas, Mitrović, Guenter – Schmid, Hofler, Darida, Klaus (73. Frantz) – Guede, Mehmedi (86. Petersen)

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Benatia, Bernat – Schweinsteiger (72. Lahm), Alonso (64. Mueller), Rode (72. Thiago) – Weiser, Lewandowski, Goetze