Frank Lampard czy Steven Gerrard – Kto zastąpi Steve’a Bruce’a w Newcastle?


Nowym właścicielem Newcastle United została grupa inwestycyjna z Arabii Saudyjskiej, która zakończyła 14-letnią działalność Mike’a Ashleya.

Premier League wydało oficjalny komunikat w sprawie przejęcia “Srok” przez nowego inwestora:

– Otrzymaliśmy prawie stu procentowe zapewnienie, że Królestwo Arabii Saudyjskiej nie będzie kontrolować Newcastle United.

Grupa inwestycyjna jest kierowana przez Public Investment Fund (PIF), a w jej skład wchodzą również: PCP Capital Partners i RB Sports & Media.

Wiele wskazuje na to, że obecny szkoleniowiec Newcastle, Steve Bruce pożegna się z pracą pierwszego szkoleniowca.

– Jestem szczęśliwy, że to spotkało nas klub. To wspaniała noc dla fanów – powiedział Bruce w rozmowie ze Sky Sports News. Chcę kontynuować pracę jako menedżer Newcastle, ale muszę być realistą. Nie jestem głupi i mam świadomość tego, co może stać się z nowymi właścicielami. Jeśli nie rozegram 1000 meczu przeciwko Spurs- mogę stwierdzić, że coś takiego mogło się tylko mnie przytrafić. To nie jest okrutne, taka jest piłka nożna.

Były szkoleniowiec Chelsea Frank Lampard oraz obecny trener Rangers Steven Gerrard są wymieniani w gronie faworytów do zastąpienia Steve’a Bruce’a na stanowisku “szkoleniowca” pierwszej drużyny Newcastle United.

La Gazzetta dello Sport informuje, że nowi właściciele zastanawiają się również nad zakontraktowaniem Antonio Conte. Doświadczony trener po zdobyciu Scudetto rozstał się z Interem.

Z raportu włoskiego dziennika wynika, że Newcastle United będzie w stanie przeznaczyć ponad 200 milionów funtów na wzmocnienia w ciągu najbliższych trzech lat bez naruszenia zasad fair play.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.