Francuskie media oceniły występ Radosława Majeckiego

Radosław Majecki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środowy wieczór rozegrany został finał Pucharu Francji, w którym PSG pokonało AS Monaco. Cały mecz między słupkami ekipy z Księstwa rozegrał Radosław Majecki. Francuskie media oceniły występ polskiego golkipera.

Finał zakończył się zgodnie z planem, nie było żadnej niespodzianki – PSG poradziło sobie z AS Monaco, bezproblemowo wygrywając 2:0. Bramki zdobyli Mauro Icardi oraz Kylian Mbappe. Polski golkiper nie miał za wiele do powiedzenia przy obu bramkach paryżan, ale trzeba przyznać, że w tym spotkaniu nie pokazał się wyjątkowo dobrze. Zaliczył raczej przeciętny występ, miał kilka interwencji, popełnił również kilka błędów. Występ raczej na notę wyjściową.

Portal “Foot Mercato” ocenił występ Majeckiego na solidną czwórkę. – Polski bramkarz nie miał prawie nic do roboty. Nie mógł również nic zrobić przy bramce Icardiego, która padła po błędzie Disasiego. Zaliczył kilka dobrych interwencji, jak ta po strzale Florenziego w 33. minucie, ale dał się zaskoczyć Mbappe, ponieważ był źle ustawiony. W 80. minucie uratowała go poprzeczka i dwie minuty później został pokonany przez napastnika – czytamy.

Inny francuski portal, monaco.tribune.fr też odniósł się do jego występu. – Obronił strzał Florenziego, ale stracił dwa gole. Co prawda nie mógł zbyt wiele zrobić przy obu trafieniach, ale pod koniec meczu został niemal przelobowany przez Mbappe, który trafił w poprzeczkę – zauważono.