Francuskie kluby wydały komunikat odnośnie najbliższych eliminacji do MŚ!

Arkadiusz Milik pierwszy gol w Olympique Marsylia

Zdjęcie: twitter.com/OM_Officiel

Kluby Ligue 1 i Ligue 2 wydały oficjalny komunikat w związku ze zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Świata! Nie wyraziły one zgody na występ swoich zawodników na terenie poza Unią Europejską! 

Co to w praktyce oznacza dla reprezentacji Polski? Arkadiusz Milik, który na co dzień występuje na Stade Velodrome nie będzie mógł wziąć udziału w spotkaniu Biało-czerwonych z Anglią! Mówi się też o Robercie Lewandowskim i Krzysztofie Piątku, którzy grywają w Bundeslidze. Według tamtejszych zasad niemieckiego sanepidu każdy kto wraca z wysp ma obowiązek odbyć kwarantannę. Szczególnie Bayern nie chce sobie pozwolić na stratę lidera drużyny we wkraczający już decydujący moment sezonu. Sprawa oficjalnie nie została potwierdzona. W przypadku Milika możemy mówić, że klamka zapadła! Wszelkie wątpliwości w związku z byłym snajperem SSC Napoli rozwiewa komunikat, który został wydany przez francuskie kluby pierwszej i drugiej ligi.

Wobec braku zwolnienia z kwarantanny dla zagranicznych graczy udostępnionych ich drużynom narodowym, biorąc pod uwagę przepisy międzynarodowe, kluby Ligue 1 Uber Eats i Ligue 2 postanowiły zachować jednomyślność i zastosować okólnik FIFA z 5 lutego 2021 r. Kluby nie będą udostępniać zagranicznych zawodników do meczów reprezentacji rozgrywanych poza strefą UE / EOG w najbliższym, marcowym okresie – stwierdzono.

Reprezentacja Polski w marcu rozegra trzy spotkania w eliminacjach do Mistrzostw Świata. 25. marca podopieczni Paolo Sousy zagrają na wyjeździe z Węgrami. Trzy dni później Polska podejmie Andorę, zaś 31. marca Biało-czerwoni zmierzą się z Anglią na Wembley.

Źródło: meczyki.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *