Francuskie kluby wstrzymały strajk

Francuskie kluby, które w proteście przeciwko rządowemu planowi podwyższenia podatków miały zorganizować w dniach od 29 listopada do 2 grudnia strajk zdecydowały o jego odwołaniu poinformowała unia zrzeszająca profesjonalne kluby we Francji (UCPF).

Pod koniec października UCPF zapowiedziała, że strajk, obejmujący rozgrywki dwóch najwyższych lig francuskich, zostanie przeprowadzony w dniach od 29 listopada do 2 grudnia.

Kibice będą mile widziani na naszych stadionach, ale na boisku nikt nie zagra. To będzie weekend bez meczów – mówił wówczas prezydent UCPF Jean-Pierre Louvel.

Teraz podkreślił, że kluby rozegrają ligową kolejkę na przełomie listopada i grudnia, ale pomysł strajku nie został całkowicie anulowany i w razie niepomyślnych mediacji może do niego dojść w przyszłości.

Kluby z Ligue 1 oraz Ligue 2 miały zbojkotować mecze przeciwko planom wprowadzenie 75% podatku dla zarabiających powyżej miliona euro rocznie. W najbliższym czasie mają odbyć się rozmowy pomiędzy klubami, a francuskimi politykami.

 

 

Źródło: L’Equipe/wp.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.