Francuskie kluby wstrzymały strajk

Francuskie kluby, które w proteście przeciwko rządowemu planowi podwyższenia podatków miały zorganizować w dniach od 29 listopada do 2 grudnia strajk zdecydowały o jego odwołaniu poinformowała unia zrzeszająca profesjonalne kluby we Francji (UCPF).

Pod koniec października UCPF zapowiedziała, że strajk, obejmujący rozgrywki dwóch najwyższych lig francuskich, zostanie przeprowadzony w dniach od 29 listopada do 2 grudnia.

Kibice będą mile widziani na naszych stadionach, ale na boisku nikt nie zagra. To będzie weekend bez meczów – mówił wówczas prezydent UCPF Jean-Pierre Louvel.

Teraz podkreślił, że kluby rozegrają ligową kolejkę na przełomie listopada i grudnia, ale pomysł strajku nie został całkowicie anulowany i w razie niepomyślnych mediacji może do niego dojść w przyszłości.

Kluby z Ligue 1 oraz Ligue 2 miały zbojkotować mecze przeciwko planom wprowadzenie 75% podatku dla zarabiających powyżej miliona euro rocznie. W najbliższym czasie mają odbyć się rozmowy pomiędzy klubami, a francuskimi politykami.

 

 

Źródło: L’Equipe/wp.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *