Francuski gigant z problemami finansowymi! Bordeaux w trzeciej lidze


Sześciokrotny mistrz francuskiej ekstraklasy jest w ogromnych opałach. Girondins Bordeaux spadli w tym sezonie z francuskiej Ligue 1. Taka marka z ogromną rzeszą kibiców miała przygotowywać się do szybkiego powrotu na szczyt. Wczoraj jednak gruchnęła na nas informacja, iż “Les Girondins” spadną karnie o jeszcze jedną klasę rozgrywkową.

Wszystko jest już potwierdzone przez LFP, które zarządza rozgrywkami we Francji. “Żyrondyści” z powodu długu, który opiewa na kwotę 40 milionów euro, nie są w stanie przystąpić do rozgrywek i pokryć wszystkich zobowiązań. Bordeaux w minionym sezonie zakończyło rozgrywki Ligue 1 na ostatnim miejscu po fatalnym sezonie.

Od nowego sezonu zawodnikiem drużyny będzie Rafał Strączek. Golkiper Stali Mielec przejdzie oficjalnie do drużyny 1 lipca. Dla niego miał być to duży krok w karierze, tymczasem będzie grał na trzecim poziomie francuskich rozgrywek. Nie wiadomo, czy zawodnik będzie walczył o odejście z klubu latem lub zimą. Polak w tym sezonie Ekstraklasy zachował 6 czystych kont.

Klub wystosował już specjalny komunikat, z którego wynika, iż będą składać protest/apelacje o powrót do Ligue 2. W ich opinii mogą zbudować nowy projekt, aby byli w stanie utrzymać się finansowo podczas gry w Ligue 2. Sprawa jest bardzo szybka i nie wiadomo, jaki będzie jej finał. Z klubu prawdopodobnie odejdzie wielu piłkarzy, a powrót na szczyt może potrwać kilka dobrych lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.