Francuska federacja reaguje na zachowanie Martineza i składa zażalenie: To przekroczyło wszystkie granice

Emiliano Martinez

Zdjęcie: FIFA.com

Zachowanie Emiliano Martineza po zdobyciu przez reprezentację Argentyny Mistrzostwa Świata 2022 wzbudziło dużo kontrowersji i zdegustowania w środowisku piłkarskim. Francuska federacja odpowiedziała na niesmaczne zaczepki Argentyńczyka – złożyła oficjalne zażalenie w sprawie zachowania zawodnika.

Mbappe strzelił hat-tricka w finale Mistrzostw Świata. Jego bramki pozwoliły utrzymać „Trójkolorowych” w grze, i ostatecznie doprowadziły do serii rzutów karnych. Z jedenastego metra skuteczniejsi byli gracze z Argentyny i to oni ostatecznie cieszyli się ze swojego trzeciego triumfu na mundialu.

Golkiper Aston Villi otrzymał „Złotą Rękawicę” za swój występ w finale, jednak nagrody nie uszanował. Jego reakcja przez większość dziennikarzy i fanów została odebrana za obsceniczny gest. Jednak, dziwne zachowanie Martineza nie skończyło się na tej sytuacji – poszedł on o krok dalej. Podczas mistrzowskiej fety na dachu autokaru trzymał lalkę o twarzy Mbappe. Żaden z Argentyńczyków nie zareagował na zachowanie gracza Aston Villi, ale za to swoje zdegustowanie wyrazili Francuzi określając je „szokującym” i „nienormalnym”.

Napisałem w tej sprawie do prezydenta argentyńskiej federacji. W kontekście sportowej rywalizacji uważam takie ekscesy za coś nienormalnego. Trudno jest mi zrozumieć takie zachowanie. To posunęło się za daleko. Postawa Mbappe jest wzorowa – tłumaczy Le Graet w rozmowie dla „Ouest-France”, który sporządził już list z zażaleniem.

 

Źródło: Goal.com

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x