Fracensco Modungo: Zieliński jest dla Gattuso nowym Nedvedem

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piotr Zieliński jest jednym z najlepszych zawodników SSC Napoli, jak i całej Serie A. Nikogo nie dziwi, więc fakt, że trener Gattuso za wszelką cenę chce zatrzymać Polaka. Jak donosi Franceso Modungo, dziennikarza Sky, Piotr Zieliński jest dla Gattuso nowym Pavlem Nedvedem, a jego pozostanie w klubie to priorytet.

Piotr Zieliński jest jednym z najlepszych zawodników w Serie A. Gra efektownie, ale i efektywnie. W tym sezonie wystąpił łącznie w 35 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst. 25-letni Polak nie porozumiał się jeszcze z władzami klubu w sprawie nowej umowy, która wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Gennaro Gatuso, trener SSC Napoli, jest zachwycony postawą Zielińskiego. Choć, podobnie jak wielu ekspertów, widzi jego problem związany z pełnym rozwinięciem posiadanych umiejętności. Jak donosi „IL Matino”, Polak, podobnie jak Fabian Ruiz, znalazł się na liście zawodników, z którymi koniecznie należy przedłużyć umowy. Listę próśb przedstawiono prezydentowi klubu Aurelio De Laurentiisowi. 42-letni szkoleniowiec ma nadzieję, że Zieliński zostanie na Stadio San Paolo.

Są dwoma nietykalnymi zawodnikami dla Gattuso, do tego stopnia, że ​​trener liczy na wyłączenie ich z negocjacji na rynku transferowego. Rino zdaje sobie sprawę z wartości Zielińskiego. Jest jego Nedvedem, czyli piłkarzem, któremu brakuje już tylko pełnej świadomości tego, jakie ma umiejętności. Fabian może natomiast stanowić kolejny filar nowego projektu, który trener chce zacząć od nowa – zdradził Francesco Modungo, dziennikarz Sky.

Piotr Zieliński reprezentuje barwy SSC Napoli od sierpnia 2016 roku. Na Stadio San Paolo trafił z Udinese Calcio za blisko 16 milionów euro. W barwach klubu spod Wezuwiusza wystąpił łącznie w 178 spotkaniach. W tym czasie zdobył 22 bramki i zanotował 14 asyst. Branżowy portal transfermarkt.pl wycenia jego wartość na 32 miliony euro.

Źródło: Sky, IL Matino, Twitter Michał Borkowski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.