Fortuna Puchar Polski: Zdecydowany awans Wisły Kraków, rezerwy Legii jedynie tłem

wisla,krakow.pl

Wisła Kraków dyktowała warunki i tempo gry z rezerwami Legii Warszawa (5:0) i tym samym Biała Gwiazda awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Ze świetnej strony prezentował się Kacper Duda, który strzelił gola, a po przerwie padły kolejne bramki po trafieniach Patryka Plewki, dwóch Angela Rodado oraz Wiktora Szywacza.

Kłopotów z uzyskaniem promocji do kolejnej rundy nie miał Radomiak Radom, który ograł czwartoligowy RKS Radomsko (3:0). Natomiast w rywalizacji dwóch trzecioligowców Rekord Bielsko-Biała pokonała Chełmiankę Chełm (3:0). Dogrywki były potrzebne w Zielonej Górze i Stalowej Woli. Puszcza Niepołomice w 92. minucie w końcu przeprowadziła skuteczną akcję, a autorem gola był Jakub Bartosz. Podbeskidzie straciło bramkę w 100. minucie i doszło do pierwszego sensacyjnego awansu trzecioligowej Lechii Zielonej Góry.

30.08.2022, 1/32 Fortuna Pucharu Polski, Legia Trainig Center,

Legia II Warszawa – Wisła Kraków 0:5 (0:1)

Kacper Duda 19′, Patryk Plewka 54′, Angel Rodado 61′ (k), 90′, Wiktor Szywacz 65′,

Legia II: Jakub Trojanowski – Nikodem Niski (Maddox Sobociński 46′), Karol Noiszewski, Julien Tadrowski, Miłosz Pacek (Kacper Wnorowski 79′) – Jurgen Celhaka (Wiktor Kamiński 67′), Filip Laskowski – Kacper Skibicki (Wiktor Puciłowski 72′), Igor Strzałek (Jan Ziółkowski 79′), Jakub Jędrasik –  Rafał Maciejewski

Wisła: Broda – Konrad Gruszkowski, Igor Łasicki, Kacper Skrobański, Jakub Niewiadomski (Krystian Wachowiak 75′) – Patryk Plewka (Ivan Jelic Balta 65′), Vullnet Basha (Dawid Szot 65′), Bartosz Talar, Kacper Duda (Wiktor Szywacz 46′) – Piotr Starzyński, Michał Żyro (Angel Rodado 46′)

Żółte kartki: Julien Tadrowski, Miłosz Pacek, Julien Tadrowski – Angel Rodado

Czerwona kartka: Julien Tadrowski 60′

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

RKS Radomsko – Radomiak Radom 0:3 (0:2)