Fortuna Puchar Polski: Lech wygrywa ze Zniczem po wyrównanym meczu

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Znicz Pruszków przegrał z Lechem Poznań 2:3.

Meczem ze Zniczem Lech zaczynał grę na trzecim froncie, czyli w Pucharze Polski. Pomimo mocno rezerwowego składu, w starciu z drugoligowcem drużyna z Poznania była zdecydowanym faworytem.

Podopieczni Dariusza Żurawia mogli wyjść na prowadzenie w 8. minucie, gdy z ostrego kąta uderzał Jan Sykora, ale insynktownie interweniował Jan Jurczak, który obronił barkiem. Chwilę później Lech już znalazł sposób na pokonanie golkipeera Znicza. Dani Ramírez dośrodkował w szesnastkę, tam Nika Kaczarawa zgrał do Mohammeda Awwada, a Izraelczyk pięknym strzałem w okienko wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. Wydawało się, że goście mają ten mecz pod kontrolą, lecz w 28. minucie Znicz dosyć niespodziewanie doprowadził do remisu. Maciej Machalski wrzucił w pole karne z rzutu wolnego, a tam w dużym zamieszaniu pod poprzeczkę trafił Maciej Wichtowski. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelców mógł wpisać się Kaczarawa, ale po raz kolejny dobrze w bramce zachował się Jurczak. Do przerwy na Stadionie Miejskim w Pruszkowie mieliśmy remis.

Druga część świetnie rozpoczęła się dla Kolejorza, który wyszedł na prowadzenie. Ramírez dopadł do wybitej z szesnastki piłki, podbił ją i pięknym uderzeniem z powietrza pokonał Jurczaka. Chwilę później Hiszpan wpisał się po raz drugi na listę strzelców, gdy został obsłużony świetnym podaniem od Sykory i nie pozostało mu nic jak wpakować futbolówkę do bramki. Podopieczni Artura Węski nie złożyli broni i w 67. minucie złapali kontakt. Jakub Zagórski wyszedł sam na sam z Marko Malenicą i strzelił pod jego nogami. Spokój Lechowi mógł zapewnić Tymoteusz Puchacz, który postanowił kopnąć z ostrego kąta jednak futbolówka poleciała w trybuny. Ostatecznie drugoligowcowi zabrakło umiejętnośći, by doprowadzić do remisu i to Kolejorz wygrał 3:2, zapewniając sobie awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Pomimo różnicy dwóch poziomów rozgrywkowych, mecz był naprawdę wyrównany, Znicz nie podłożył się wyżej notowanemu rywalowi i  walczył o jak najlepszy wynik, choć ostatecznie przegrał to spotkanie, to podopieczni Artura Węski nie mają się czego wstydzić.