Fortuna I liga: Raków utrzymuje pozycje lidera

Raków Częstochowa wygrał 1:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 5. kolejki Fortuna I ligi z Chrobrym Głogów. Gola na wagę trzech punktów dla lidera strzelił Karol Mondek.

Częstochowianie od pierwszej minuty meczu prezentowali się lepiej, pokazując, ze znajdują się w czołówce ligi nie bez powodu. Udowodnili to w 13. minucie spotkania. Bardzo dobrym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się “wahadłowy” Rakowa Patryk Kun. Futbolówka minęła obrońców i dotarła do niepilnowanego Karola Mondka. Czech skutecznie przyłożył piłkę i otworzył wynik spotkania. Kolejną świetną sytuację goście stworzyli sobie w 35. minucie meczu. Aktywny w tym spotkaniu Kun ponownie dograł piłkę w pole karne, a na strzał nożycami zdecydował się Szymon Lewicki. Próba tyle efektowna, co nieskuteczna. Chrobry, mimo, że przegrywał do przerwy, to mógł się podobać. Piłkarze grali ambitnie, starali się atakować bramkę rywali, lecz byli mocno nieskuteczni. Po przerwie obraz gry nie uległ radykalnej zmianie. Obserwowaliśmy dużo walki w środku pola, jednak widoczna była przewaga Rakowa. Tak naprawdę Raków mógł wygrać to spotkanie dużo wyżej, lecz w wielu sytuacjach podopieczni Marka Papszuna pozostawali nieskuteczni. Raków ostatecznie bez większych problemów dowiózł do końca zwycięstwo, które mogło być jeszcze okazalsze, jednak w doliczonym czasie gry po strzale wprowadzonego z ławki Sebastiana Musiolika piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Chrobrego.

18 sierpnia 2018, 5. kolejka Fortuna I ligi, Głogów (Stadion GOS)

Chrobry Głogów – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Karol Mondek 13

Chrobry: Mateusz Abramowicz – Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak – Szymon Nowicki (Rafał Maćkowski 56′), Maciej Kona, Robert Mandrysz, Michał Borecki (Łukasz Zejdler 62′), Serhij Napołow – Damian Kowalczyk (Konrad Kaczmarek 56′).

Raków: Michał Gliwa – Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra – Karol Mondek, Miłosz Szczepański (Adam Radwański 85′), Igor Sapała, Petr Schwarz, Maciej Domański (Daniel Bartl 74′), Patryk Kun – Szymon Lewicki (Sebastian Musiolik 90′).

Żółte kartki: Borecki, Maćkowski – Niewulis.

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).