PSG z trudem wygrywa mecz przeciwko Guingamp

Le Parisien

Paryżanie zdołali odrobić straty na wyjeździe w bretońskim Guingamp i w końcowych minutach objąć dwubramkowe prowadzenie, dzięki fenomenalnemu Mbappe!

W teorii miało być łatwo i przyjemnie. W praktyce było zupełnie odwrotnie. En Avant de Guingamp narzuciło warunki mistrzom Francji i mogą mieć pretensje do sędziego, gdyż nie było przeciwskazań do uznania bramki na 2:0. Piłkarze Thomasa Tuchela przebudzili się dopiero w drugiej połowie i w osiemdziesiątej drugiej minucie objęli wymęczone prowadzenie. Przed końcem wynik podwyższył strzelec dwóch goli w dzisiejszym spotkaniu – Kylian Mbappe.

Początek nie zwiastował nadchodzącego dramatu. Mistrzowie Francji mało efektywnie, ale utrzymywali się przy futbolówce. Błyskawicznie wyprowadzane kontry gospodarzy były znakiem ostrzegawczym, że Paryżanie muszą wystrzegać się łatwych strat. Niestety dla podopiecznych Tuchela, było już tylko gorzej. Szczególnie dobrze prezentował się na lewym skrzydle Marcus Thuram, który imponował błyskotliwym rajdami i urywaniem się obrońcom. Po upływie dziesięciu minut wszyscy kibice złapali się za głowę, gdy Buffon jakimś cudem wybił piłkę lecącą w światło bramki. Co się odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później koszmarny błąd popełnili obrońcy PSG. Dagba nie zrozumiał się z Thiago Silvą i doskonałą piłkę przejął Coco, który prostym dograniem posłał ją w kierunku Roux, a ten otworzył wynik spotkania. Zaledwie kilka minut później mogło być już dwa do zera! Tym razem to Buffon chciałby zapomnieć o sytuacji, gdyż otworzył bramkę napastnikom Guingamp. Benezet posłał futbolówkę do siatki, lecz sędzia po analizie VAR doszukał się wątpliwego popchnięcia obrońcy PSG. Statystyki z pierwszych czterdziestu pięciu minut były dobitne – Paryżanie zostali zdominowani.

Zirytowany przebiegiem spotkania Thomas Tuchel nie czekał ze zmianami. Ciężar gry wziął na siebie Neymar, a z ławki wspomógł go Kylian Mbappe. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż już pięć minut później Neymar sprowokował i ze stoickim spokojem wykorzystał rzut karny. Napór mistrzów Francji rózł z minuty na minutę. Ofensywa Guingamp została całkowicie unicestwiona. Kwestią czasu było objęcie prowadzenie przez gości. Dopiero po osiemdziesiąciu dwóch minutach załamała się defensywa Guingamp, a strzelcem gola był zdobywca nagrody najlepszego młodego piłkarza niedawnego mundialu – Kylian Mbappe. Jeszcze przed końcem wynik meczu ustalił Mbappe. Tym razem Francuz otrzymał piłkę i w niewiarygodny sposób urwał się obronie na przestrzeni kilku metrów i przelobował bramkarza.

En Avant de Guingamp – Paris Saint-Germain 1:3
1:0 – Nolan Roux (20.)
1:1 – Neymar (rzut karny, 53.)
1:2 – Kylian Mbappe (82.)
1:3 – Kylian Mbappe (90.)