Lotto Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Arki Gdynia

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim starciu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock przegrała przed własną publicznością z Arką Gdynia (1:3). Bramki dla Arkowców zdobyli Aleksandyr Kolev, Maciej Jankowski oraz Rafał Siemaszko.

Arka oraz Wisła w letniej przerwie dokonały wymiany szkoleniowców. Obaj trenerzy nie prezentują się najlepiej u progu sezonu i wciąż czekały na odniesienie pierwszego zwycięstwa. Dariusz Dźwigała dokonał dwóch zmian w porównaniu do ostatniego meczu – w miejsce Semira Stilicia oraz Mateusza Szwocha w wyjściowym składzie pojawili się Giorgi Merebaszwili oraz Oskar Zawada, którzy zastąpili .Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy dwukrotnie obili słupek. Damian Szymański oraz Ricardinho byli najbliżej pokonania Pavelsa Steinborsa. Goście wyszli na prowadzenie w 55. minucie. Aleksandyr Kolev otrzymał piłkę na głowę i nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 70. minucie po błędzie defensorów płocczan futbolówkę do siatki wpakował aktywny Ricardinho. W 82. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Damian Zbozień, a do główki najwyższej wyskoczył Maciej Jankowski i pokonał Thomasa Dahne. Gwóźdź do trumny wbił w samej końcówce Rafał Siemaszko.

18.08.2018, 5. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 4 082
Wisła Płock – Arka Gdynia 1:3 (0:0)
Ricardinho 70′ – Aleksandyr Kolev 55′, Maciej Jankowski 82′, Rafał Siemaszko 90+1′

Wisła P: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Adam Dźwigała, Patryk Stępiński – Giorgi Merebaszwili (Semir Štilić 64′), Damian Szymański, Ricardinho, Dominik Furman, Niko Varela (Mateusz Szwoch 57′) – Oskar Zawada

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Luka Marić, Frederik Helstrup, Adam Marciniak (Adam Danch 67′) – Dawid Sołdecki, Nabil Aankour (Maciej Janowski 74′), Michał Janota, Goran Cvijanovič (Andrij Bohdanow 80′) – Rafał Siemaszko, Aleksandyr Kolev

Żółte kartki: Rafał Siemaszko, Aleksandyr Kolev

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)