Fortuna I Liga: Odra pokonuje lidera i nadal ma szanse na baraże

W meczu 31. kolejki Fortuna I Ligi Odra Opole pokonała Bruk Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Kacper Tabiś.

Termalice do awansu wystarczył dziś jeden punkcik. Odra nie miała jednak zamiaru podkładać się Słoniom, bo sama walczy o baraże.

Pierwszą groźną sytuację zobaczyliśmy w 5. minucie. Sebastian Bonecki postanowił uderzyć zza szesnastki, ale futbolówka leciała w środek bramki i Błażej Sapielak pewnie ją chwycił. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze i od razu wyszli na prowadzenie. Piotr Wlazło wybił futbolówkę wprost pod nogi Kacpra Tabisia, ten kopnął z pierwszej piłki i z pomocą rykoszetu trafił do siatki. Szybko do remisu mógł doprowadzić Wiktor Biedrzycki. Obrońca Słoni odnalazł się z futbolówką w polu karnym, lecz z kilku metrów kopnął nad poprzeczką. Tuż przed przerwą stuprocentową sytuację miał Adam Radwański. Pomocnik Niecieczy dostał świetnie podanie od Martina Zemana, kopnął bez przyjmowania jednak Sapielak świetnie obronił i uratował Odrę. Do przerwy podopieczni Piotra Plewni prowadzili 1:0, ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Na drugą połowę obie drużyny wyszły z zamiarem gry ofensywnej. Niestety nie było z tego efektów, bo albo ostatnie podanie było niecelne, albo strzały były blokowane. W ostatnim kwadransie podopieczni Mariusza Lewandowskiego już kompletnie zepchnęli rywali do ofiarnej defensywy, ale nadal brakowało Termalice wykończenia. Goście w doliczonym czasie gry musieli kończyć mecz w dziesięciu, bo poważnej kontuzji nabawił się Marcin Grabowski, a limit zmian był wykorzystany. Goście nie poddali się i nadal walczyli o remis, który dałby awans. Blisko celu był Piotr Wlazło. Pomocnik Bruk Betu był zupełnie niepilnowany w szesnastce, lecz strzelił tuż obok bramki. Ostatecznie Odra nie dała sobie wbić bramki i nadal ma szanse na baraże, a Słonie na awans muszą jeszcze trochę poczekać.

Termalica w tym meczu miała zdecydowaną przewagę, ale skuteczność podopiecznych Mariusza Lewandowskiego była bardzo słaba, a Odra też świetnie grała defensywnie. Gospodarze dzięki tej wygranej nadal mają szanse znaleźć się w pierwszej szóstce, która daje baraże. Bruk Bet nadal jest głównym kandydatem do awansu, lecz jeszcze musi trochę na niego poczekać.