Fortuna I Liga: Fatalny powrót Termaliki

Jacek Zieliński

Jacek Zieliński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza brutalnie zderzyła się z nową rzeczywistością.

“Słonie” przegrały z Bytovią 1:2, w pierwszej kolejce na zapleczu Ekstraklasy. Rezultat jest zaskoczeniem, bowiem to raczej Termalicę można było wskazać jako faworytów przed spotkaniem. Bytovia od jakiegoś czasu wzmagała się z różnymi problemami. Ostatecznie jednak nie przeniosło się to na dyspozycję boiskową.

Pierwszy cios na podopiecznych Jacka Zielińskiego spadł już w 11. minucie. Bez większych problemów Dariusza Trelę z bliska pokonał Mateusz Kuzimski. Tuż po wznowieniu drugiej połowy na przyjezdnych spadło kolejne nieszczęście. Bartosz Szeliga przypadkowo wpakował piłkę do własnej siatki.

Termalica była w stanie odpowiedzieć tylko jedną bramką. W 80. minucie z dystansu trafił Florin Purece. Zabrakło jednak czasu na kolejnego gola i ostatecznie Bytovia zdobyła pierwsze trzy punkty w tym sezonie.