Fortuna I Liga: Derby Śląska na remis

GKS Katowice zremisował z GKS-em Tychy 1:1 w meczu 3. kolejki Fortuna I Ligi.

Gola dla katowiczan zdobył Daniel Rumin, natomiast Mariusza Pawełka pokonał Daniel Tanżyna.

Lepiej sezon rozpoczęli podopieczni Jacka Paszulewicza, po dwóch meczach mieli 3 punkty i plasowali się na 8. miejscu w tabeli, natomiast GKS Tychy uzbierał tylko 1 punkt i zajmował 14. miejsce.

Już w 1. minucie zaatakowali gospodarze. Sprzed pola karnego strzelał Adrian Błąd, świetnie piłkę odbił Konrad Jałocha, a przy dobitce Daniela Rumina ją złapał. Chwilę później odpowiedzieli Tyszanie. Uderzenie Sebastiana Stebleckiego pozostawiło jednak wiele do życzenia. Blisko bramki dla gospodarzy był Bartłomiej Poczobut, który kopnął minimalnie niecelnie. Niewykorzystane okazje zemściły się na podopiecznych Jacka Paszulewicza. Z prawej strony dośrodkował Edgar Bernhardt, a głową do bramki Mariusza Pawełka trafił Daniel Tanżyna.

Chwilę później blisko bramki wyrównującej był Adrian Frańczak jednak futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. W 34. minucie, GKS Katowice w końcu zdobył gola wyrównującego. Frańczak dośrodkował z lewej strony, a kolanem do siatki trafił Rumin.

Więcej ciekawych akcji w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy i do przerwy w Derbach Śląska mieliśmy remis 1:1.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddali gospodarze. Poczobut uderzył jednak bardzo niecelnie. Blisko drugiej bramki był też Rumin, lecz jego uderzenie głową zatrzymał Jałocha. Swoją szansę miał też Błąd, który zdecydował się na kopnięcie sprzed szesnastki i minimalnie przestrzelił. Najbliżej wyprowadzenia katowiczan na prowadzenie był Grzegorz Piesio, futbolówka po jego finezyjnym uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Ostatecznie nikt nie zadał decydującego ciosu i w Derbach Śląska był remis 1:1.

03.08.2018, 3. kolejka Fortuna I Ligi, Stadion GKS-u Katowice

GKS Katowice – GKS Tychy 1:1 (1:1)

Daniel Rumin 33′ – Daniel Tanżyna 20′

Katowice: Mariusz Pawełek – Wojciech Lisowski, Mateusz Kamiński, Rafał Remisz, Adrian Frańczak – Kacper Tabiś (Wojciech Słomka 75′), Bartłomiej Poczobut, Damian Michalik, Grzegorz Piesio (Dominik Bronisławski 83′), Adrian Błąd – Daniel Rumin

Tychy: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek (Maciej Mańka 65′), Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz – Keon Daniel, Jakub Piątek (Kacper Piątek 82′), Edgar Bernhardt (Michał Staniucha 68′), Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki – Kamil Zapolnik

Żółte kartki: Bartłomiej Poczobut, Kacper Tabiś – Marcin Biernat

Sędzia: Paweł Pskit