Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec ustaliło harmonogram przygotowań do rundy wiosennej

Zagłębie Sosnowiec / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Runda wiosenna w rozgrywkach Fortuna 1. Liga dla Zagłębia Sosnowiec zapowiada się na prawdziwą wojnę o utrzymanie. Wyżej wspomniany klub, po 17. kolejkach, zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli. Sztab trenerski oraz piłkarze muszą podjąć duże starania, żeby poprawić ten stan rzeczy. Na oficjalnej stronie internetowej drużyny opublikowano zarys przygotowań w przerwie zimowej.

Maraton przygotowawczy do wiosennych zmagań w lidze rozpocznie się 11 stycznia 2021 roku, a jego koniec ustalono na 20 lutego. Z oficjalnego źródła możemy się dowiedzieć, że wyselekcjonowano już rywali do poszczególnych sparingów. Włodarzom Zagłębia Sosnowiec udało się dojść do porozumienia z interesującymi drużynami. Team ze Śląska zmierzy się z przedstawicielami różnych poziomów rozgrywkowych. W zestawieniu przeciwników z polskiej elity znalazła się Wisła Kraków. Wśród innych sparingpartnerów można wymienić zespoły, występujące na co dzień na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, a mianowicie Koronę Kielce oraz Widzew Łódź. Jeśli chodzi o zagranicznych oponentów, to negocjacje trwają ze słowacką ekipą FK Zeleziarne Podbrezova. Kazimierz Moskal będzie musiał wnikliwie analizować postawy zawodników.

Sytuacja popularnych “Zagłębiaków” w ligowej stawce jest nie do pozazdroszczenia. Przewaga nad ostatnią Resovią wynosi już zaledwie dwa oczka (9;11 pkt). Aktualna kampania jest daleko od oczekiwań kibiców, którzy marzą o powrocie swoich pupili do Ekstraklasy. Po raz ostatni, w niej występowali w sezonie 2018/19.

Źródło: oficjalna strona internetowa Zagłębia Sosnowiec, własne.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.