Fortuna 1 Liga: Remis na inaugurację w Gdyni, Słonie nie wykorzystały szansy

arka.gdynia.pl

W niezwykle ciekawie zapowiadającym się sezonie Fortuna 1 Lidze, faworytów do awansu jest wielu. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Arką Gdynia z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza padł remis (2:2).

Drużyna z Niecieczy przegrała baraże o PKO Ekstraklasę z Puszczą Niepołomice. Ambicje jednak się nie zmieniły. Nowym trenerem został Mariusz Lewandowski, który zastąpił Radoslawa Latala. 44-latek wrócił do Słoni, ponieważ pracował już w latach 2020-21.

Do roszady na ławce trenerskiej doszło również w Gdyni. Postawiono na Wojciecha Łobodzińskiego, który w 2022 roku poprowadził do awansu Miedź Legnica. – Pracowaliśmy głównie nad defensywą i myślę, że ten aspekt udało nam się poprawi. Mamy młody zespół. Jest tu dużo utalentowanej młodzieży, która rywalizuje jak równy z równym z doświadczonymi zawodnikami – tłumaczył opiekun gdynian.

Na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać. W 21. sekundzie wynik otworzył Kacper Skóra. W 10. minucie Maciej Ambrosiewicz strzałem zza pola karnego doprowadził do wyrównania. W 33. minucie Bruno Wacławek zapakował piłkę między słupki po asyście Damiana Hilbrychta. W drugiej odsłonie gola strzelił Olaf Kobacki. W doliczonym czasie gry, goście mogli wywieźć zwycięstwo, ale rzut karny zmarnował Adam Radwański.