Fortuna 1. Liga: Puszcza Niepołomice wywozi punkt z Bielska-Białej

Podbeskidzie Bielsko-Biala

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie

We wtorkowym starciu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi, Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Puszczą Niepołomice (2:2). Bohaterem spotkania został 19-letni Maksymilian Sitek.

W poprzedniej kolejce “Górale” zremisowali z Miedzią Legnica (2:2), a gol na wagę jednego punktu padł dopiero w doliczonym czasie gry autorstwa Dmytro Baszłaja. Z kolei podopieczni Tomasza Tułacza zainkasowali cenny komplet punktów w rywalizacji z Wigrami Suwałki (2:1). Od momentu wznowienia rozgrywek obie drużyny nie zaznały jeszcze goryczy porażki, podobnie jak Stal Mielec oraz Radomiak Radom.

Gospodarze już w piątej minucie wyprowadzili skuteczny atak. Prawą stroną urwał się Bartosz Jaroch, który świetnie zacentrował w pole karne, a tam Michał Rzuchowski tylko dołożył nogę i wpakował futbolówkę do siatki. Na odpowiedź gości czekaliśmy do 26. minuty. Maksymilian Sitek podał płaską piłkę do Michała Kleca, który wewnętrzną częścią buta pokonał Rafał Leszczyńskiego.

Chwilę później Karol Niemczycki złapał piłkę poza polem karnym i wydaje się, że arbiter powinien ukarać czerwonym kartonikiem golkipera, gdyż piłka zmierzała w światło bramki. Gola do szatni dla “Żubrów” strzelił Maksymilian Sitek. Dla 19-latka było to premierowe trafienie na zapleczu.

W drugiej części meczu na murawie nadal sporo się działo, a na gola czekaliśmy do końcówki. W 80. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Sopoćko, który fantastycznym strzałem wyrównał wynik. Sensacja wisiała w powietrzu, lecz piłkarze lidera w porę podkręcili tempo.