Fortuna 1 Liga: Potknięcie Korony Kielce ze Stomilem Olsztyn

Korona Kielce doznała już piątej porażki w meczu ligowym w tym sezonie. W środę w zaległym spotkaniu 10. serii gier Fortuna 1 Ligi na Suzuki Arenie z kompletem punktów wyjechał Stomil Olsztyn (1:3).

– Ważną rzeczą jest to, że zaczynamy coraz częściej budować akcje wieloma podaniami i utrzymujemy się dłużej przy piłce. Drużyna czuje się znacznie lepiej będąc w jej posiadaniu. Dzięki temu nie ma prostych strat. Wcześniej mieliśmy z tym problem, ponieważ traciliśmy sporo bramek – mówił przed dzisiejszym meczem Maciej Bartoszek.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gości. Już w 23. minucie piłka zatrzepotała w siatce “złocisto-krwistych” po strzale Damiana Byrtka. Wynik podwyższył po indywidualnej akcji Wojciech Łuczak, który minął dwóch defensorów i nie dał szans Markowi Koziołowi. Korona w drugiej części stwarzała groźne sytuacje, ale za każdym razem brakowało wykończenia. Dopiero w 77. minucie Themistoklis Tzimopoulos znalazł się pod polem karnym Stomilu i z bliska trafił do siatki. W końcówce rezultat ustalił Kiki Hinokio.