Fortuna 1. Liga: Nowy zakres kompetencji Macieja Bartoszka w Koronie Kielce

Maciej Bartoszek

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Duże zmiany w strukturze organizacyjnej Korony Kielce. Podmioty zarządzające wcześniej wspomnianym klubem powierzyły dzisiaj Maciejowi Bartoszkowi funkcję dyrektora sportowego. Taki komunikat pojawił się na oficjalnym briefingu władz organizacji. Skład trenerski “Złocisto – Krwistych”  nie uległ modyfikacjom.

Doświadczony szkoleniowiec aktualnie próbuje wraz z piłkarzami powrócić do polskiej elity, po niedawnej degradacji sportowej. Po trzydziestu siedmiu kolejkach ubiegłej kampanii zajęli oni piętnastą lokatę, gromadząc na swoim koncie trzydzieści pięć oczek. Do ostatniego “bezpiecznego” miejsca zabrakło im dziesięć oczek. Wraz z Kielczanami do Fortuna 1. Ligi “spadły” również Arka Gdynia oraz Łódzki Klub Sportowy. W poprzednim sezonie popularnych “Koroniarzy” prowadziło trzech trenerów: Gino Lettieri, Mirosław Smyła oraz wzmiankowany Maciej Bartoszek. Nowy zakres kompetencji umożliwi 43-latkowi “swobodniejsze” działanie w kontekście realizacji transferów do klubu. Wpłynie to także na “zdynamizowanie” procesu decyzyjnego między innymi w obszarze systemu szkolenia. Dzięki takiemu obrotowi spraw będzie on miał szansę również udowodnić, że można efektywnie wypełniać dwie, czasem wykluczające się wzajemnie role. W historii futbolu wielokrotnie słyszeliśmy o konfliktach, występujących na linii: trenerzy – dział odpowiedzialny za transfery.

Opiekun kieleckiego teamu w swoim CV może się poszczycić pracą na wielu szczeblach rozgrywek. Na najwyższym poziomie dowodził takim zespołom, jak: Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz GKS Bełchatów. Na pierwszoligowej arenie starał się udowodnić swoją klasę, prowadząc między innymi Chojniczankę Chojnice. W opinii wielu ekspertów oraz kibiców “uchodzi” za bardzo dobrego specjalistę. Znakomicie sprawdził się dotąd w charakterze “strażaka”, ratującego drużyny, będące w wielkim kryzysie. Już za dwa dni, Korona Kielce zmierzy się w delegacji z Widzewem Łódź, w ramach uzupełnienia 16. serii gier. Będzie to znakomita sposobność dla wszystkich na zweryfikowanie pracy, włożonej w okresie przygotowawczym.

Źródło: oficjalna strona internetowa Korony Kielce, oficjalne konto YouTube Korony Kielce, własne.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.