Fortuna 1. Liga: Miedź Legnica umacnia się na miejscu barażowym o awans

W pierwszym środowym spotkaniu w ramach 29. kolejki Fortuna 1. Ligi, Puszcza Niepołomice przed własną publicznością uległa z  Miedzią Legnica (0:1). Jedyna bramka w meczu była autorstwa Marquitosa.

Po porażce z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza w Miedzi Legnica rozstano się z Dominikiem Nowakiem, który przepracował w tym klubie trzy lata. Nowa miotła w postaci Ireneusza Kościelniaka ma przynieść nową jakość i awans poprzez baraże. – Drużyna dobrze zareagowała na bodźce treningowe, które wprowadziliśmy w pierwszym mikrocyklu. Koncentrowaliśmy się na tym, żeby poprawić grę w obronie. W pierwszej połowie meczu z Wartą było to dobrze realizowane. Odległości między zawodnikami były mniejsze i tworzyliśmy monolit – mówił nowy szkoleniowiec. Piłkarze Tomasza Tułacza spisują się rewelacyjnie po pauzie spowodowanej koronawirusem. Przed tą serią gier tracili ledwie jeden punkt do miejsca barażowego dającego awans do PKO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji. Kibice w Niepołomicach musieli czekać na gola aż do 40. minuty, gdy do siatki z rzutu karnego strzelił Marquitos. Domowy obiekt Puszczy nie jest atutem gospodarzy, którzy zgarnęli dziesięć punktów w czternastu spotkaniach i dzisiaj to się znowu potwierdziło. Po zmianie połów gospodarze nieco mocniej przycisnęli legniczan, ale problemem było wykończenie. Z dobrej strony pokazywał się zwłaszcza skrzydłowy Bartosz Żurek, który potrafi zrobić użytek z lewej nogi. Kolejne starcie Miedź Legnica rozegra u siebie z GKS-em Tychy, które w trzech meczach zainkasował siedem “oczek”. Natomiast zespół z Małopolski pojedzie do Poznania, by zmierzyć się ze znajdującą w dołku Warta.