Fortuna 1 Liga: Bruk-Bet zaczyna od zwycięstwa, Ruch Chorzów rozczarował ze Skrą Częstochowa

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na inaugurację rozgrywek Fortuna 1 Ligi Odrę Opole (2:1). Z kolei Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował ze Skrą Częstochowa.

Popularne Słoniki po rocznej przygodzie w PKO Ekstraklasie znów będą jednym z faworytów do awansu do elity. Pierwszą przeszkodą dla Bruk-Betu była Odra Opole. W 16. minucie wynik otworzył Adam Radwański, a goście wyrównali za sprawą Tomasa Mikinicia. Trzy punkty zostały w Małopolsce, bowiem 19-letni Marcel Błachewicz popisał się skutecznością na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem. Obrońca jest wypożyczony do końca sezonu z płockiej Wisły.

W drugim piątkowym meczu Ruch Chorzów podejmował Skrę Częstochowa. 14-krotny mistrz Polski wrócił na zaplecze po czterech latach. To kolejna uznana marka, która odradza się po czasach posuchy. Niestety w Chorzowie nie padły gole, choć gospodarzy wypracowali wyraźną przewagą w posiadaniu piłki i stworzyli mnóstwo dogodnych okazji.