Fornalik: Lechia zmienia się personalnie, sposób gry zostaje bardzo podobny

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

– Z pewnością atmosfera i dobra praca po wygranym meczu jest lepsza. Nie tylko ze zwycięstwa, ale również ze stylu możemy być zadowoleni – przyznał Waldemar Fornalik na środowej konferencji prasowej. 

W piątkowym starciu przeciwko Lechii Gdańsk z pewnością zabraknie Mikkela Kirkeskova, który musi pauzować przez żółte kartki. Sytuacja kadrowa jest poza tym stabilna. – Młodzież jest w okresie rehabilitacji i dochodzi do siebie, a pozostali są do dyspozycji – dodał trener. – Dobrze wiemy, że Mikkel jest silnym punktem tej drużyny. Są też zawodnicy, którzy czekają na swoją szansę i taką dostaną przy okazji najbliższego meczu. Liczę, że jakość i poziom gry zespołu nie ucierpią – dodał. Kto zastąpi Duńczyka na lewej defensywie? – Jest Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Martin Konczkowski, więc mamy opcje przetasowań w obrębie składu. Poczekajmy, w piątek wszystko będzie jasne – mówi opiekun “Piastunek”.

W drużynie Lechii Gdańsk w ostatnich godzinach pojawiły się trzy nowe twarze – Łukasz Zwoliński, Omran Haydary czy też 20-letni Portugalczyk Ze Gomes. – Lechia zmienia się personalnie, natomiast sposób gry zostaje bardzo podobny. Trener preferuje określony styl i pod tym kątem się przygotowujemy. Znamy też zawodników, którzy dołączają, bo również ich obserwujemy, dlatego drużyna będzie miała pełną informację na temat możliwości tych zawodników – skomentował Fornalik. W zwycięskim meczu z Zagłębiem Lubin (2:0) Waldemar Fornalik postawił na dwójkę napastników. – Na koniec rundy pojawił się taki pomysł, żeby wykorzystać ten potencjał w ataku, którym dysponujemy. Graliśmy w tym systemie w okresie przygotowawczym i efekty były zadowalające. Sądzę, że trzeba to kontynuować, chociaż zmiany też są możliwe, bo decydująca zawsze będzie dyspozycja zawodników – zakończył.

źródło: piast-gliwice.eu / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi