

Fornalik: Bramki dodały pewności drużynie
W ostatnim starciu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał świetnie spisującą się w ostatnich tygodniach Pogoń Szczecin (3:0).
- Dwa szybko strzelone gole ustawiły przebieg tego spotkania i znacznie łatwiej jest wówczas kontrolować sytuację na boisku. Bramki dodały nam pewności drużynie - powiedział Waldemar Fornalik podczas konferencji prasowej.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tego spotkania. Dopisujemy trzy punkty, a każde zwycięstwo cieszy i buduje atmosferę. Ten mecz pokazał, co to znaczy zdobywanie bramek - dodał opiekun "Piastunek".
- Trzeba podkreślić też siłę drużyny Pogoni, która wystąpiła bez kilku zawodników podstawowego składu, bo nie zagrali Drygas, Dwali i Niepsuj, a mimo to jakość tego zespołu była bardzo wysoka. Ważnym momentem była podwójna interwencja Frantiska Placha, który wybronił bardzo groźną sytuację i nie pozwoliło to drużynie przeciwnej zdobyć bramki kontaktowej - ocenił Waldemar Fornalik.
źródło: piast-gliwice.eu / własne
-
AktualnościJoan Laporta dumny z ośmiu mistrzów świata z Barcelony















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 13:47
-


AktualnościFederico Valverde wrócił do Realu Madryt. Przed nim pierwszy sezon w roli kapitana















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 12:55
-


AktualnościAbdukodir Khusanov i Jérémy Doku blisko nowych kontraktów z Manchesterem City















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 12:06
-


AktualnościLiverpool zainteresował się skrzydłowym AS Monaco. Może zastąpić Mohameda Salaha















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 11:21
-

AktualnościInter Miami - Chicago Fire oceny dla piłkarzy po meczu (23.07.2026)















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 5:05
-

AktualnościInter Miami - Chicago Fire statystyki drużyn i zawodników po meczu (23.07.2026)















Michał Bosak / 23 lipca 2026, 5:00




































