Filip Kurto wybrany najlepszym piłkarzem miesiąca w Eredivisie

Algemeen Dagblad jeden z najbardziej poczytnych dzienników w Holandii, wybrał Polaka Filipa Kurto najlepszym piłkarzem marca w Eredivisie.

Polski bramkarz mimo, że jego klub FC Dordrecht jest ostatnim w tabeli holenderskiej ekstraklasy, został wyróżniony tytułem najlepszego piłkarza miesiąca marzec. Zawdzięcza to zarówno swoim interwencjom  w bramce, jak i między innymi grze w polu karnym rywala. Filip Kurto w meczu z Feyenoordem  był bliski zdobycia bramki. Polak wykazał się świetnym strzałem głową po rzucie rożnym w  ostatnich  minutach meczu. Na nieszczęście polskiego golkipera, świetne uderzenie wybronił bramkarz przeciwnej drużyny Keneth Vermeer. W spotkaniu z Willem II Kurto zaliczył natomiast asystę przy golu Anthonego Biekmana.  We wszystkich trzech marcowych  spotkaniach otrzymał noty 7 w skali 1-10.

Niestety całemu klubowi  nie idzie już tak dobrze jak Polakowi. Wszystkie trzy marcowe mecze kończyły się porażką  FC Dordrecht ,  z FC Groningen (0:2), Feyenoordem Rotterdam (1:2) i Willem II Tilburg (1:2).  Klub  Filipa Kurto po 28 kolejkach ma zaledwie 15 pkt i zajmuje ostatnie miejsce  w Eredivisie. Dziennikarze za stracone bramki nie obwiniają polskiego bramkarza. Całą winą obarczają klubowych kolegów Kurto grających na obronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *