FIFA WWC 2019: USA i Szwecja grają dalej

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Szwecji zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata kobiet rozgrywanych we Francji.

USA Women's National Team, FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Szwecji zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata kobiet rozgrywanych we Francji. Zawodniczki z USA wygrały z Hiszpankami 2:1, zaś Szwedki ograły Kanadyjki 1:0.

W pierwszym rozegranym dziś meczu 1/8 finału zmierzyły się reprezentacje USA i Hiszpanii. Początek meczu był niesamowicie emocjonujący. Już w 7 minucie piłkarki ze Stanów Zjednoczonych objęły prowadzenie za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Megan Rapinoe. Jednak po kolejnych dwóch minutach był już remis. Bramkę dla Hiszpanii zdobyła niezawodna Jennifer Hermoso. Losy meczu rozstrzygnęła w drugiej połowie Megan Rapinoe. Po raz drugim w tym spotkaniu skutecznie wykonała jedenastkę. Taki wynik oznacza, że w ćwierćfinale reprezentantki Stanów Zjednoczonych zmierzą się z gospodyniami turnieju – Francją.

24.06.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Stade Auguste Delaune (Reims)

Hiszpania – USA 1:2 (1:1)

bramki: J. Hermoso 9′ – M. Rapinoe 7′ (rzut karny), 76′ (rzut karny)

W drugim, dzisiejszym meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata kobiet reprezentantki Szwecji wygrały z Kanadyjkami. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła w 55 minucie Stina Blackstenius, która okazała się najszybsza w polu karnym i oddała strzał tuż obok wychodzącej z bramki Stephanie Labbé. Kanadyjki najlepszą okazję do wyrównania miały w 66 minucie. Jednak Hedvig Lindahl w kapitalny sposób obroniła strzał z rzutu karnego Janine Beckie. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Szwedki zagrają w ćwierćfinale z rozpędzoną reprezentacją Niemiec.

24.06.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Parc des Princes (Paris)

Szwecja – Kanada 1:0 (0:0)

bramki: Stina Blackstenius 55′