FIFA WWC 2019: Alex Morgan wprowadza USA do finału, Angielki zmarnowały rzut karny

W pierwszym półfinałowym meczu Mistrzostw Świata kobiet lepsze okazały się reprezentantki Stanów Zjednoczonych.

Alex Morgan (USA) / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

W pierwszym półfinałowym meczu Mistrzostw Świata kobiet lepsze okazały się reprezentantki Stanów Zjednoczonych. W walce o finał wygrały z Angielkami 2:1, a decydującą bramkę zdobyła obchodzą dziś 30. urodziny Alex Morgan.

Przed tym spotkaniem były dwa możliwe scenariusze. W pierwszym faworytki z Ameryki awansują do finału, aby obronić tytuł Mistrzyń Świata. W drugim Angielki sprawią sensację. Po pierwszych 10 minutach bliższy finalizacji był scenariusz numer jeden. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dograła Kelley O’Hara, a najwyżej wyskoczyła Christen Press, która otworzyła wynik meczu strzałem z główki. W 19 minucie był już remis. Wrzutkę Bethany Mead strzałem nie do obrony wykończyła Ellen White. W tamtym momencie reprezentantka Anglii zdobyła szóstą bramkę na mundialu i została samodzielną liderką tej klasyfikacji. Nie trwało to jednak długo. W 31 minucie Alex Morgan celnym strzałem głową wyprowadziła Amerykanki na prowadzenie i również miała na koncie sześć bramek. Jak się później okazało było to bramka decydująca o awansie do finału. W końcówce meczu Angielki stanęły jednak przed niebywałą szansą do wyrównania. Stephanie Houghton jednak fatalnie wykonała rzut karny. Alyssa Naeher bez problemów wyczuła intencje rywalki i złapała piłkę. Jakby tego mało, to trzy minuty później Millie Bright została ukarana drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Angielki kończyły mecz w dziesiątkę i ostatecznie powalczą w turnieju o trzecie miejsce. Reprezentantki USA zmierzą się w finale z wygranym w meczu Holandia – Szwecja.

02.07.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Stadion Parc Olympique Lyonnais (Lyon)

Anglia – USA 1:2 (1:2)

bramki: E. White 19′ – Ch. Press 10′,  A. Morgan 31′