Feta w Częstochowie odłożona do środy

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 29. kolejki Fortuna I ligi Stal Mielec pokonała na swoim boisku 4:2 Chojniczankę Chojnice, przez co awansu do Lotto Ekstraklasy wciąż zapewnionego nie ma Raków Częstochowa. W pozostałych dzisiejszych spotkaniach padło znacznie mniej bramek, a i emocji było jakby mniej.

W pierwszych trzech sobotnich spotkaniach padły trzy remisy. Garbarnia przy Reymonta bezbramkowo zremisowała z Odrą Opole. Jest to wynik, z którego bardziej zadowoleni mogą być gospodarze, którzy rozpaczliwie walczą jeszcze o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Bramki nie padły także w Poznaniu, gdzie miejscowa Warta zremisowała z GKS-em 1962 Jastrzębie. O sporym niedosycie po raz kolejny w tym sezonie mówić mogą piłkarze GKS-u Katowice. Podopieczni Dariusza Dudka byli bardzo bliscy wywiezienia z Niecieczy bezcennych w perspektywie walki o utrzymanie trzech punktów. Tak się jednak nie stało, ich plany trzy minuty przed końcem pokrzyżował Rafał Grzelak. Mimo to, popularna “Gieksa” wydostała się ze strefy spadkowej. Dzięki dwóm trafieniom Łukasza Grzeszczyka oraz golu Jakuba Vojtuša kolejny krok do utrzymania się w lidze postawił GKS Tychy, który u siebie wygrał 3:0 z Puszczą Niepołomice.

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Mielcu. Stal Mielec musiała wygrać, by przełożyć fetę w Częstochowie związaną ze świętowaniem awansu do Lotto Ekstraklasy. O ile w pozostałych dzisiejszych meczach Fortuna I ligi kibice mogli narzekać na niedobór bramek, to niewiele ponad trzy tysiące widzów zgromadzonych na stadionie w Mielcu obserwowało aż sześć bramek. Dwie z nich były wyjątkowej urody – chodzi oczywiście o bramki Krystiana Getingera i Tomasza Nowaka z rzutów wolnych. Po przerwie Chojniczanka zbliżyła się do Mielczan na jedną bramkę, jednak wynik spotkania w 77. minucie ustalił celnym strzałem z rzutu karnego Josip Šoljić. Ten rezultat oznacza, że Raków Częstochowa awans do Ekstraklasy może zapewnić sobie w środę, kiedy to u siebie zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Garbarnia Kraków – Odra Opole 0:0

Warta Poznań – GKS 1962 Jastrzębie 0:0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Katowice 1:1 (0:1)