Pogoń wygrywa w Lubinie

Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:3.

W pierwszej połowie oglądaliśmy ciekawe spotkanie. Już w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Pawłowskiego przed siebie odbił Bursztyn, który zastępował w bramce Załuskę, ta trafiła do Bohara, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Szybko, bo już w 11. minucie Pogoń cieszyła się z remisu. Ze złego wyprowadzenia piłki ze strefy obronnej skorzystał Kozulj, który uderzeniem sprzed pola karnego, pokonał bramkarza. W 17. minucie Pogoń mogła prowadzić, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Drygas. Co nie udało się gościom, udało się Starzyńskiemu. Sędzia podyktował rzut karny po faulu na Pawłowskim. Do piłki podszedł Starzyński i zmylił bramkarza. W 31. minucie kolejny rzut karny dla Pogoni. Do piłki tym razem podszedł Adam Buksa i nie miał problemu, aby umieścić piłkę w bramce. W 77. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Ładnym strzałem popisał się Drygas, czym zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny.