Warta Poznań tylko z remisem

Warta Poznań tylko zremisowała na własnym stadionie z GKS 1962 Jastrzębie 0:0 w 29.kolejce Fortuna 1.Ligi. Ten remis sprawia że podopieczni Petra Nemeca są coraz bliżej strefy spadkowej.

Warta Poznań przed tym spotkaniem miała tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Dodajmy do problemy z punktowaniem na wyjazdach, to Zieloni aby myśleć o utrzymaniu na zapleczu Ekstraklasy musieli to spotkanie wygrać. Jastrzębianie spokojni o ligowy byt, nie mający szans na awans mogli ze spokojem wyczekiwać tego co zrobią gospodarze.

Pierwszą doskonałą okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze. W 10.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości, głową uderzał Kieliba, ale doskonałym refleksem popisał się Drazik.

W 15.minucie strzału z dystansu próbował Marciniak, jednak golkiper gości na raty wyłapał futbolówkę. 28.minucie również z dystansu próbował Janicki, również w tej sytuacji górą był Drazik. Bramkarz gości w przy tej interwencji uderzył głową w słupek bramki. Uraz nie okazał się poważny i zawodnik wznowił grę.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod dyktando gospodarzy. Chociaż okazji do zdobycia bramki oba zespoły miały niewiele, to gospodarze zdecydowanie mieli więcej z gry.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, w 53.minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Kawula, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Lisa w bezpiecznej odległości.

Warta powinna prowadzić w 57.minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w doskonałej sytuacji znalazł się Kieliba. Kapitan Zielonych z bliskiej odległości nie zdołał jednak pokonać, dobrze dysponowanego Drazika.

Im bliżej końca spotkania tym śmielej zaczęli poczynać sobie goście. GKS co prawda nie stwarzał sobie klarownych sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak Zielonym było coraz trudniej budować ataki.

Sytuacja Warty po tym remisie staje się coraz trudniejsza. Każda strata punktów na własnym stadionie, zwłaszcza w obliczu słabych występów na wyjazdach, przybliża Zielonych do strefy spadkowej.