Twitter

W meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin rozgromiło na wyjeździe Jagiellonię 4-0. Bramki dla gości strzelali 2 razy Tuszyński, po razie trafiali Pawłowski i Bohar.

Dla Bartłomieja Pawłowskiego i Patryka Tuszyńskiego ten mecz był szczególny. Obaj reprezentowali w przeszłości barwy Jagiellonii.

Dyrektor sportowy Zagłębia Lubin Michał Żewłakow w audycji Weszłopolscy stwierdził, że klub ma nowego trenera i zostanie on ogłoszony przed ostatnim meczem w tym roku.

Ten mecz był okazją dla obu drużyn, aby zanotować awans w tabeli. Gospodarze mieli szansę wyprzedzić Legię Warszawa, a Zagłębie zbliżyć się do zespołów z grupy mistrzowskiej.

O pierwszej połowie gracze Jagiellonii chcieliby zapomnieć jak najszybciej. W 6. Minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Po ładnej drużynowej akcji gola strzelił Tuszyński. W taki sposób sprawił sobie prezent urodzinowy. W 37. Minucie doskonałe dośrodkowanie Kopacza i Boharowi pozostało dołożyć nogę. Kilka chwil później było już 3-0. Z kapitalną kontrą wyszła drużyna gości, a zakończył ją Tuszyński. Dla napastnika Miedziowych to był drugi gol w tym meczu.

W 84. Minucie było już 4-0 dla Zagłębia. Z lewej strony dośrodkował Balić, fatalnie pomylił się obrońca Jagiellonii i Pawłowski nie zmarnował sytuacji. Kilka chwil później Pawłowski ponownie miał szansę, ale tym razem przegrał pojedynek sam na sam z Kelemenem.

Jagiellonia: Kelemen – Frankowski, Klemenz (46′ Kwiecień), Mitrović, Guilherme – Romanczuk – Sheridan, Poletanović, Pospisil (58′ Machaj), Novikovas(81′ Savkovic) – Świderski

Zagłębie Lubin: Hładun – Kopacz, Guldan, Oko(84′ Matras), Balić – Pawłowski, Starzyński, Jagiełło, Bohar(86′ Moneta), Slisz – Tuszyński(76′ Mares)

Sędzia: Krzysztof Jakubik