Festiwal błędów w obronie “Monte Carlo 2018” – Marsylia wygrywa w Monako

football.fr

Olympique Marsylia pokonała w niedzielnym hicie AS Monaco wynikiem 3:2. Marsylczycy zdołali wygrać, pomimo fatalnych błędów Adila Ramiego.

Hit czwartej kolejki Ligue 1 stał spod znaku błędów obrońców. Trzy z pięciu goli zostały sprowokowane przez proste, wręcz elementarne błędy defensywnych graczy. Nie przeszkodziło to jednak w dostarczeniu olbrzymiej dawki rozrywki i emocjonalnego roller-coastera.

Marsylia starała się wykorzystać maksimum możliwości ofensywnych Kostasa Mitroglou, więc praktycznie każda piłka była zagrywana z głębi pola na głowę rosłego snajpera. Odpowiedzialni za dokładne wrzutki byli przede wszystkim Bouna Sarr i Dimitri Payet. Ten drugi dośrodkował piłkę w końcowych minutach pierwszej połowy, do której pechowo wyskoczył Kamil Glik. Reprezentant Polski odpuścił greckiego napastnika rywali i skoczył z zamiarem wybicia piłki, zanim ta doleci do gracza Marsylii. Futbolówka ominęła Polaka i Kostas Mitroglou z łatwością skierował ją do bramki.

Tuż po przerwie doszło do absolutnej katastrofy Adila Ramiego, bowiem mistrz świata popełnił dwa kuriozalne błędy. W 48. minucie źle przyjął piłkę zagraną od bramkarza, co błyskawicznie wykorzystał Youri Tielemans strzelając wyrównującego gola. Pięć minut później Rami niefortunnie złożył się do wybicia piłka z pola karnego, ta utknęła mu pod nogą i Radamel Falcao z najbliższej odległości huknął na bramkę. Dwa łatwo stracone gole wyraźnie oszołomiły gości, którzy do tej pory mieli niewielką, aczkolwiek widoczną przewagę.

Dopiero fantastyczny nos trenerski Rudiego Garcii odmienił losy spotkania. Wpuszczenie na boisko zarówno Floriana Thauvina, jak i Valère Germaina okazało się strzałem w dziesiątkę. Obaj zawodnicy trafiali do siatki w ostatnim kwadransie, i wówczas już nie można było mówić o wykorzystaniu błędu rywala. Najpierw, Hiroki Sakai przeprowadził oraz zagrał doskonałą piłkę do Thauvina, za to w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Germain wykończył dobrze rozegrany rzut rożny.

AS Monaco – Olympique Marsylia 2:3 (0:1)
0:1 – Kostas Mitrouglu (45.)
1:1 – Youri Tielemans (48.)
2:1 – Radamel Falcao (53.)
2:2 – Florian Thauvin (74.)
2:3 – Valère Germain (89.)