Fernando Santos: Najważniejsze, aby „ja” pozostało poza drużyną. Jesteśmy zespołem

Fernando Santos / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski ma wielką historię, doskonale pamiętam wspaniałe polskie drużyny, ale też bezpośrednie mecze z Polską – tłumaczy Fernando Santos.

Portugalczyk poprowadzi biało-czerwonych w najbliższych eliminacjach EURO 2024. W pierwszej kolejności chciałem podziękować prezesowi za zaufanie do mnie i moich współpracowników. To bardzo ważny dla mnie czynnik. To dla nas zaszczyt, bo mówimy o wielkim kraju. Polska jest wielkim krajem o niezwykle bogatej historii i kulturze – stwierdził trener.

Największym sukcesem w CV 68-latka jest mistrzostwo Europy w 2016 roku z rodzimą kadrą. – Polska to reprezentacja mająca bardzo dobrych piłkarzy, należąca do światowej czołówki. Ważne będzie poznanie osobowości każdego piłkarza. Wszyscy jesteśmy różni, to trudna praca, ale nic nie powstaje bez trudnej pracy. Chcę zbudować relację z piłkarzami. – dodaje.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Na moje szczęście, podczas kariery zawsze prowadziłem wielkich zawodników. Ale najważniejsze, aby „ja” pozostało poza drużyną. Jesteśmy zespołem. Każdy zawodnik ma swoją osobowość, selekcjoner musi stworzyć to „my”. Każdy sukces wymaga ciężkiej pracy. Szczęście nie spada z nieba, trzeba sobie na nie zapracować. Ale jestem pewien, że osiągniemy bardzo wiele dla reprezentacji Polski i wszystkich Polaków – zaznacza.

– Dla mnie bardzo ważne jest to, by zrobić w Polsce to, co robiłem w przeszłości. Chcę tu zostawić po sobie spuściznę, coś na przyszłość. Świat futbolu się zmienia, chcę stworzyć podstawy nowej przyszłości reprezentacji. Dlatego chcę tu mieszkać, chcę poznać kulturę, sposób bycia Polaków, chodzić na stadiony – twierdzi.


Oficjalnie: Fernando Santos zaprezentowany w reprezentacji Polski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.