Ferguson: Prowadziłem czterech zawodników klasy światowej

www.mirror.co.uk

Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs i Paul Scholes, Eric Cantona – to piłkarze, których Szkot uznaje za zawodników najwyższej klasy.

Były szkoleniowiec Manchesteru United rozpoczął promocję swojej nowej biografii, która nosi tytuł „Leading”. Podczas przemowy w Roral Festival Hall w Londynie legendarny trener United wskazał czwórkę piłkarzy, z którymi kiedyś miał okazję pracować. Określi ich mianem „najlepszych z najlepszych”.

Autor 13. mistrzostw Anglii obok Portugalczyka, na półce z napisem „klasa światowa”, oznajmił, że postawiłby jeszcze tylko na trzech piłkarzy, z którymi przyszło mu współpracować. Są to Eric Cantona, Ryan Giggs, oraz Paul Scholes.

– Jeśli  czytasz gazety lub słuchasz wypowiedzi komentatorów, to możesz odnieść wrażenie, że dookoła zalewają cię piłkarze „klasy światowej”. W mojej książce zaznaczam, że obecnie w piłkę gra jedynie dwóch piłkarzy światowej klasy: Leo Messi i Cristiano Ronaldo – mówił Ferguson.

– Nie mam zamiaru poniżać ani też krytykować żadnego z fantastycznych lub bardzo dobrych piłkarzy, którzy grali pod moją batutą. w czasie mojej 26-letniej pracy na Old Trafford. Jednak tylko czwórka z nich była na poziomie klasy światowej: Cantona, Giggs, Ronaldo i Scholes. A z tej czwórki Cristiano był najlepszy – dodał Szkot.

Źródło: dailymail.co.uk

Autor: Mateusz Policha


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x