Fenomenalne widowisko na Reymonta! Jak zakończyło się jubileuszowe spotkanie Wisły Kraków z Napoli?

@WislaKrakowSA

Z okazji 115-letniej rocznicy powstania Wisły Kraków szefowie krakowskiego klubu przygotowali nie lada atrakcje. O godzinie 18:00 przy Reymonta odbyło się spotkanie Białej Gwiazdy z Napoli.

W kadrze meczowej ekipy z Serie A na towarzyskie spotkanie znalazło się dwóch Polaków: Piotr Zieliński oraz Hubert Idasiak, który aktualnie jest trzecim bramkarzem gości.

Wisła Kraków 1:2 Napoli

Wisła Kraków: Brown 6′
Napoli: Politano 67′, Machach 85′

Od samego początku piłkarze Białej Gwiazdy starali się sprawić przyjemność publiczności zgromadzonej na widowni. W szóstej minucie poważny błąd popełnił bramkarz Napoli, który przy wybiciu piłki trafił nią w nogi piłkarza krakowskiej drużyny, co bezwzględnie wykorzystał Brown Forbes otwierając wynik spotkania na 1:0 dla gospodarzy.

W miarę upływu czasu goście przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, mimo iż dopiero co wrócili z wakacji. Warto zauważyć, że podopieczni Adriana Guli w pierwszej kolejce Ekstraklasy na własnym stadionie pokonali Zagłębie Lubin 3:0. W drugiej kolejce zremisowali 2:2 w Niecieczy z Termalicą, więc z dorobkiem czterech punktów przewodzą w tabeli Ekstraklasy.

W 30. minucie Wiślacy popełnili fatalny błąd we własnym polu karnym faulując jednego z zawodników gości. Biegański doskonale wybronił rzut karny wykonywany przez Politano, więc na tablicy wciąż widniał wynik 1:0. Z upływem czasu gospodarze opadali z sił, ale udało im się dotrwać do końca pierwszej połowy bez straty bramki.

DRUGA POŁOWA

Początek drugiej połowy również należał do Wisły Kraków, ale gospodarze nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia mimo kilku stworzonych sytuacji. W 58. minucie Wiślacy podwyższyli prowadzenie, ale bramka nie została uznana, gdyż sędzia odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki Szota nie był na pozycji spalonej. W 62. minucie Hugi został obsłużony doskonałym podaniem od bramkarza krakowskiej drużyny, ale nie był w stanie podwyższyć rezultatu. Jego strzał przeleciał obok prawego słupka. Kila minut później po doskonałym rajdzie bramkę wyrównującą zdobył Politano. W 85. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Zinedine Machach wykorzystując błąd gospodarzy w defensywie.
Pod koniec drugiej połowy na boisku pojawił się Hubert Idasiak w bramce zastępując Ospine. Krakowianie po bardzo dobrym spotkaniu musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając z nimi 2:1.

SKŁADY:

Wisła Kraków: Biegański – Kacper Rosa (73′) , Hanousek – Krystian Wachowiak (59′), Frydrych – Adi Mehremić (73′) , Szota, Gruszkowski – Dawid Szot (59′), El Mahdioui – Patryk Plewka (73′), Skvarka – Georgij Zhukov (59′), Kuveljić – Kacper Duda (73′), Młyński – Dor Hugi (46′), Brown Forbes – Jan Kliment (59′), Yeboah – Piotr Starzyński (59′).

Napoli: Ospina, Malcuit – Alessandro Zanoli (68′), Rrahmani, Koulibaly – Filippo Costa (68′), Mario Rui, Lobotka, Elmas, Politano – Giuseppe D’Agostino (68′), Zieliński – Gianluca Gaetano (68′), Zedadka, Machach.

KARTKI: Mario Rui (żółta kartka 55′), Kalidou Koulibaly (żółta karta – 64′), Kostas Manolas (żółta kartka 82′)