FC Barcelona zdeklasowała rywala o Puchar Gampera

Wicemistrz Hiszpanii, FC Barcelona w rozegranym spotkaniu o Puchar Gampera rozgromiła na Camp Nou Brazylijki zespół Chapecoense (5:0).

Od samego początku meczu dominowali podopieczni Ernesto Valverde, którzy po kilku minutach prowadzili już (2:0) Jako pierwszy do siatki trafił Gerard Deulofeu, który latem powrócił do Dumy Katalonii z Evertonu. Natomiast w 11. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Sergio Busquets, który nie dał żadnych szans golkiperowi trafiając w okienko. Zaś w 29. minucie na (3:0) gola zdobył niezawodny Argentyńczyk Leo Messi. 30-latek wykorzystał świetne podanie od Gerarda Deulofeu, który w tym momencie miał już na koncie dwie asysty.

Po zmianie stron w dalszym ciągu mieliśmy ogromną przewagę gospodarzy. W 55. minucie Luis Suarez w sytuacji sam na sam z bramkarzem wpakował futbolówkę do siatki. Wynik tego ciekawego starcia ustalił Denis Suarez. Jeszcze w 90. minucie napastnik Paco Alcacer nie wykorzystał rzutu karnego.

Przypomnijmy, iż w listopadzie ubiegłego roku w drużynie Chapecoense doszło do tragedii lotniczej, w której śmierć poniosło aż 71 osób. Wówczas FC Barcelona natychmiast podjęła decyzję o zaproszeniu tego klubu do rozgrywanego co roku o Puchar Gampera oraz przekazaniu całego dochodu z biletów na rzecz Chapecoense.

Ekipa Ernesto Valverde w niedzielę na Camp Nou podejmie Real Madryt w meczu o Superpuchar Hiszpanii.

FC Barcelona – Chapecoense 5:0 (3:0)
Deulofeu 6′, Busquets 11′, Messi 29′, L. Suarez 55′, D. Suarez 73′

Barcelona: Andre ter Stegen – Vidal, Gerard Pique, Umtiti, Jordi Alba – Ivan Rakitić, Busquets, Andres Iniesta – Messi, Suaréz, Deulofeu

Chapecoense: Elias – Apodi, Otavio, Ramos, Reinaldo – Ribeiro, Ruschel (C) – Neném, Mineiro, Lourency – Paulista

Sędzia: Alfonso Alvarez Izquierdo