FC Barcelona z ogromnym dopływem gotówki, oddano część praw telewizyjnych i BLM

Joan Laporta

FC Barcelona

Zarząd Barcelony zdecydował się sprzedać 49 proc. Barca Listening & Merchandising i 25 proc. praw telewizyjnych. Pozwoli to na lepsze funkcjonowanie klubu.

Joan Laporta przejmował prezydencję na Camp Nou w tragicznych warunkach finansowych, co odbijało się na formę sportową. Sfinalizowali już wcześniej mowę sponsorską ze Spotify. Dostali również możliwość podpisania kolejnej lukratywnej umowy z CVC Capital, ale klub okazał się niechętny do przystania na kontrakt.

Zmusiło to Joan Laportę do poszukiwania alternatywnych sposobów generowania przychodów. Zarząd opracował sposób na potencjalne wygenerowanie 300 milionów euro poprzez sprzedaż 49 proc. BLM. Zdecydowano się również na sprzedaż 25 proc. praw telewizyjnych klubu. Za sprzedażą głosowało łącznie 494 członków, przeciw wnioskowi było 62. Oczekuje się, że sprzedaż praw telewizyjnych przyniesie jeszcze większe przychody niż BLM.

– Dziś możemy ogłosić, że członkowie zgromadzenia obdarzyli nas swoim zaufaniem i dzięki temu uruchomimy dźwignie ekonomiczne. Barca znów będzie miała własne środki i będziemy mogli spłacać długi w bardziej zrównoważony sposób – powiedział Joan Laporta.

Prezydent Katalończyków zapewnił, że sprzedaż tych aktywów będzie miała opcję odkupu, tak aby w przypadku pojawienia się nowego zarządu mogli z niego skorzystać w razie nagłej potrzeby. Potrzebujemy instrumentów, aby konkurować z naszymi rywalami podkreślił. Dopływ gotówki może pozwolić na zakończenie sagi z Robertem Lewandowski, który już publicznie wyrażał potrzebę odejścia z Bayernu Monachium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.