FC Barcelona potwierdza: Długa przerwa Ousmane’a Dembele

Dembele

twitter: fcbarcelona

Barcelona potwierdziła, że Ousmane Dembele wypada na cztery miesiące z powodu kontuzji kolana, w wyniku której wkrótce przejdzie operację.

Ofensywny piłkarz kontuzji nabawił się w trakcie bramkowego remisu 2:2 reprezentacji Francji z Węgrami w fazie grupowej Euro 2020. W tym spotkaniu rozegrał zaledwie 30 minut wchodząc z ławki rezerwowych i szybko został wykluczony z prestiżowego turnieju. Dziś klub z Hiszpanii potwierdził, że byłego zawodnika Borussi Dortmund czeka czteromiesięczna przerwa oraz długi okres rehabilitacji po operacji.

– Ousmane Dembele pomyślnie przeszedł operację ścięgna w kości udowej prawego kolana. Taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie klubu z Camp Nou. Przeprowadzona operacja w Turku (Finlandia) przez doktora Lasse Lempainena, pod nadzorem służb medycznych FC Barcelona oznacza, że francuski piłkarz będzie pauzował przez około cztery miesiące.

Z ostatnich raportów wynika, że działacze Barcelony dołożą wszelkich starań, aby zatrzymać u siebie kontuzjowanego Francuza. Kontrakt młodego piłkarza wygaśnie w przyszłym roku.