Fatalna kontuzja Patryka Szysza. Klub potwierdza uraz

twitter.com/ibfk2014

Patryk Szysz może mówić o wielkim pechu. Polak doznał poważnej kontuzji w meczu Pucharu Turcji z MKE Ankaragucu. Istanbul Basaksehir wydał komunikat ws. urazu Szysza.

Minione tygodnie dla 25-letniego napastnika były bardzo udane. Były zawodnik Zagłębia Lubin zdobył trzy bramki w swoich ostatnich sześciu występach dla klubu ze Stambułu. Jednak świetna passa polskiego zawodnika zostanie przerwana przez fatalną kontuzję, którą doznał w półfinale Pucharu Turcji z MKE Ankaragucu (1:0).

Szysz rozpoczął to starcie na ławce rezerwowych. Jednak w drugiej połowie trener Besaksehiru, Belozoglu, wprowadził Polaka w miejsce Berkaya Ozcana. Szysz nie dokończył spotkania. Rozegrał tylko 22. minuty. W 82. minucie doszło do fatalnego zdarzenia z udziałem polskiego napastnika.

Patryk Szysz w jednej z sytuacji próbował przyjąć piłkę w polu karnym swojego przeciwnika, będąc tym samym pod presją i naciskiem swojego rywala. Polak źle wylądował, jego prawa noga została postawiona na murawę w bardzo nienaturalny sposób. Nie był w stanie zejść z boiska o własnych siłach, opuścił murawę na noszach. Przez długi czas na jego twarzy było widać grymas oraz ból.

Komunikat klubu

Istanbul Basaksehir za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informacje dotyczące stanu zdrowia Polaka.

Patryk Szysz uszkodził więzadło krzyżowe przednie w kolanie, łąkotkę oraz naciągnął więzadła rzepki – czytamy w komunikacie opublikowanym przez klub.

W opublikowanym oświadczeniu zabrakło informacji o długości przerwy Polaka. Szysz trafił do tureckiej Super Lig latem zeszłego roku. W bieżących rozgrywkach w tej lidze wystąpił w 25. meczach, w których zdobył trzy bramki i zanotował cztery ostatnie podania.