Fantastyczna pogoń Leicester za MU!

W niedzielne popołudnie na King Power Stadium oglądaliśmy niezwykłe widowisko w ramach 5 kolejki angielskiej Barclays Premier League. Beniaminek Leicester City pokonał Manchester United 5:3 mimo tego że do 62 minuty przegrywał 1:3. Ten mecz z pewnością przejdzie do historii Premier League.

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie, obie drużyny walczyły o posiadanie piłki i stworzenie dogodnych sytuacji. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Robin Van Persie po dośrodkowaniu Falcao w 13 minucie spotkania. To pierwszy gol holendra w tym sezonie Premier League. Niespełna 3 minuty później kolejna kapitalna akcja podopiecznych Louisa Van Gaala. Rooney dograł piłkę do Di Marii, który podprowadził futbolówkę i przelobował bezradnego Kaspera Schmeichela – 2:0 dla MU. Minutę później szybka odpowiedź gospodarzy, po dośrodkowaniu Vardy’ego praktycznie z linii końcowej Ulloa strzałem głową pokonał Davida De Geę – 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 57 minucie po kolejnej akcji “Red Devils” Ander Herrera zdobył kolejnego gola – 3:1 dla MU. Po tym golu wydawało się, że losy spotkania są przesądzone, jednak było zupełnie inaczej. W 62 minucie sędzia podyktował rzut karny dla “Lisów” który bez problemów wykorzystał Nugent, kierując piłkę pod poprzeczkę bramki – 3:2. Zaledwie chwilę później na King Power Stadium mieliśmy już remis 3:3 za sprawą Cambiasso. Kibice MU byli w szoku, jednak najgorsze było jeszcze przed nimi. W 79 minucie po podaniu od De Laeta, Vardy kopnał tuż obok Davida De Gei i Leicester wyszło na prowadzenie 4:3. Kibice “The Foxes” oszaleli. W 83 minucie Ulloa przypieczętował zwycięstwo “Lisów” pewnie wykorzystując jedenastkę – 5:3. Do końca meczu Manchester United musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Blacketta. Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem 5:3 dla Leicester. Jeszcze nigdy od czasów ery Premier League nie zdażyło się tak, żeby MU przegrało mecz, w którym prowadziło dwoma bramkami. Dzisiejsza wygrana Leicester była ich drugą w sezonie, a pierwszą przed własną publicznością.

Leicester City – Manchester United (5:3) – 21.09.2014 (14:30)
13′ R.Van Persie (0:1)
16′ A.Di Maria (0:2)
17′ L.Ulloa (1:2)
57′ A.Herrera (1:3)
62′ D.Nugent (2:3) (k.)
64′ E.Cambiasso (3:3)
79′ J.Vardy (4:3)
83′ L.Ulloa (5:3) (k.)