FA Cup: Przełamanie Bednarka i spółki. Southampton z awansem do ćwierćfinału

southamptonfc.com

Wielka radość w drużynie „Świętych”. Po serii fatalnych ligowych występów Southampton pokonało w meczu 1/8 finału FA Cup ekipę Wolves 2:0.

Drużyna Southampton zjawiła się na Molineux Stadium, aby znaleźć sposób na zakończenie fatalnej serii. Od momentu wyeliminowania Arsenalu w Pucharze Anglii, zespół Ralpha Hasenhuttla doznał czterech ligowych porażek z rzędu. Przede wszystkim miejsce miała traumatyczna porażka 0:9 na boisku Manchesteru United. Goście mogli mieć pewne obawy, czy „Wilki” będą odpowiednią drużyną na przełamanie. Wolves przegrało bowiem tylko jedno z ostatnich 10 spotkań przeciwko Southampton we wszystkich rozgrywkach. Natomiast ich ligowe spotkanie ze Świętymi na Molineux w tym sezonie zakończyło się podziałem punktów.

Dyspozycja Wolves dawała nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Gospodarze wyglądali na drużynę, której niekoniecznie zależy na pucharowych rozgrywkach. Liczba strzałów na bramkę w ich wykonaniu w pierwszej połowie wyniosła okrągłe zero. Z kolei jeśli chodzi o „Świętych”, najwięcej do zaoferowania miał Stuart Armstrong. W 7. minucie z bardzo bliskiej odległości oddał strzał na bramkę John’a Ruddy’ego, który popisał się jednak fantastyczną interwencją. Kolejna próba w wykonaniu Szkota miała miejsce dziesięć minut później. Przy drugim podejściu strzał  został zablokowany przez jednego z obrońców rywala. Jedyną korzyścią dla podopiecznych Hasenhuttla był w tej sytuacji rzut rożny.

Również i w drugiej połowie Stuart Armstrong nie dawał rywalom spokoju. W 48. minucie otrzymał piłkę w polu karnym, a piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Ruddy’ego. Po nieudanych próbach najbardziej aktywny na boisku piłkarz gości został wyręczony przez Danny’ego Ingsa. Arbiter spotkania Johanan Moss miał pewne wątpliwości, czy strzelec bramki nie znajdował się przypadkiem na pozycji spalonej. Po analizie VAR trafienie zostało zaliczone, a Southampton mogło cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia. Ostatecznie również i Armstrong znalazł się na liście strzelców, choć na swoją chwilę czekał aż do 90. minuty. Czujny przez całe spotkanie golkiper Wolves tym razem popełnił katastrofalny w skutkach błąd, po którym autor drugiego gola przejął futbolówkę i tym samym ustalił wynik spotkania.